Audyt bezpieczeństwa informatycznego jest oddziaływaniem określającym faktyczne bezpieczeństwo działalności systemu informatycznego. Otacza wszelakie aspekty techniczne i administracyjne, służące rozpoznawaniu potencjalnych niebezpieczeństw, na które narażony bywa konkretny system. Dzięki audytom bezpieczeństwa odkrywane są słabe punkty systemu, co zezwala na ich umocnienie i dzięki temu zniwelowanie ryzyka utraty danych lub dostępu do nich przez osoby nieuprawnione. Cykliczne kontrolowanie bezpieczeństwa danych zezwala rozpoznać potencjalne zagrożenia i usunąć je, zanim się pojawią.

Źródło: http://www.flickr.com
Współczesne organizacje, ze względu na dynamicznie zmieniające się uwarunkowania pilotowania swojej działalności gospodarczej zmuszone są do wprowadzania w bardzo krótkim terminie udoskonaleń, zmiany istniejących produktów czy też świadczonych usług. W ten sposób otrzymują zdolność do zaspokajania potrzeb klientów swoich organizacji. Zarządzanie wartością dla różnorakich grup zainteresowanych odbywa się albo w ramach tzw. zwykłej działalności biznesowej albo poprzez uruchamianie chwilowej organizacji projektowej do dostarczania jednego czy też więcej produktów biznesowych.
Jeżeli szukasz analogicznych materiałów, co te opisane w niniejszym tekście, to w artykule (http://www.leaselink.pl/) zamieszczonym tu na pewno je znajdziesz.
prince2 egzamin jest metodyką skutecznego rządzenia projektami w sterowalnym otoczeniu. Więcej na ten temat na

Źródło: http://www.flickr.com
Prince2 egzamin to sprawdzenie i formalne stwierdzenie informacji zdobytej przez uczestników szkoleń dotyczących metodyki zarządzania projektami PRINCE2 oraz możliwe do wykorzystania przez firmy potwierdzenie kompetencji jej pracowników, poprzez uzyskanie międzynarodowego „certyfikatu PRINCE2 Foundation” wydawanego przez podstawowego akredytora czyli brytyjską organizację APM Group.
COBIT5 daje wszelakie narzędzia wspomagające przedsiębiorstwa w realizowaniu celów w sferze nadzoru nad technologiami informatycznymi w biznesie i zarządzania nimi. Pomaga optymalnie wydobyć zalety technologii IT, gdyż umożliwia uzyskać równowagę pomiędzy robionymi korzyściami a optymalizacją poziomów zagrożenia i wykorzystania zasobów. COBIT5 zezwala na kompleksowe nadzorowanie technologii informatycznych i zarządzanie nimi w skali całego biznesu. Otacza przy tym wszelakie biznesowe i informatyczne funkcjonalne obszary odpowiedzialności i bierze pod uwagę powiązane z technologiami zamiary interesariuszy z firmy i spoza niej. Metodyka COBIT5 to standardowe, przydatne narzędzie dla firm każdej wielkości, bez względu na to, czy pracują w sektorze prywatnym, publicznym czy non profit.