Obligacje przedsiębiorstw, czy warto w nie inwestować??

Chyba wszyscy liczymy się z tym, że w obecnej chwili raczej nie powinno się gromadzić pieniędzy „do skarpety”. Pieniądz powinien rodzić pieniądz. Odkładane, nie gwarantują nam lepszego jutra, i – przede wszystkim, nie zarabiają.

Niestety, Jan Kowalski dopiero zaczyna się przekonywać do inwestowania. Model kształtowania świadomości społecznej dotyczącej własnych finansów, w porównaniu do krajów Europy zachodniej dopiero zaczyna się powoli zmieniać. Lecz ważne, że jesteśmy na dobrej drodze.

inwestowanie

Autor: Day Donaldson
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie, gdy wiek emerytalny został podwyższony , kiedy emerytury do najwyższych nie należą, zadbanie o odpowiedni dochód pasywny, wydaje się najlepszym wyjściem. To pieniądze mają pracować dla nas, nie odwrotnie.

W co warto inwestować pieniądze w dzisiejszych czasach? Niestety, na to zagadnienie nie można udzielić prostej odpowiedzi, bowiem sytuacja ekonomiczna w naszym kraju, jak i w świecie zaskakuje nas swymi zmianami z miesiąca na miesiąc. Warto jednak dostrzec, iż pewne instrumenty finansowe od jakiegoś czasu przynoszą zysk inwestorom niezależnie od sytuacji. Oczywiście, rozróżnić je możemy na te mniej i bardziej ryzykowne, w zależności, na którą formę się zdecydujemy. Stosownie ulokować finanse możemy np. w nieruchomościach.https://www.eena.pl/praca-holandia-magazyny.html eena.plPozytywy? Zabezpieczony kapitał, uchowanie przed inflacją a poza tym źródło dochodu, jeśli nieruchomość np. oddamy w dzierżawę. Możemy także lokować kapitał w obligacjach. Coraz częściej stosowaną formą inwestycji jest inwestowanie w obligacje przedsiębiorstw. Jedną z największych przyjemności przy inwestowaniu w obligacje korporacyjne są regularnie wypłacane odsetki, czasami kilkukrotnie wyższe niż na lokacie bankowej. Jednocześnie inwestycja (zobacz również planowane inwestycje) pozbawiona jest wprowadzających nerwową atmosferę codziennych wahań wartości, jak to dzieje się w przypadku akcji. Naturalnie o ile przeprowadzi się ją rozsądnie. Kupno obligacji jest zadaniem dość prostym, wystarczy arkusz zleceń na którym wybieramy konkretne obligacje, ich ilość i cenę jaką proponujemy. Niepotrzebne nam notowania na żywo, które bywają przydatne podczas inwestowania w akcje.Już dziś zatroszczmy się o swoje jutro, a zapewnimy sobie godne i dostatnie życie.