Dzisiejsze biuro nie może obyć się bez specjalnego oprogramowania, a aplikacje bywają nazywane obcojęzycznymi terminami

Właściwe oprogramowanie w firmie jest tak samo konieczne, jak wykwalifikowana brygada pracowników. A jeśliby w najbliższym czasie powróciła era maszyn do pisania, to niejedna pracownica biurowa załamałaby dłonie.

Aparatura

Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże takie zwyczajne oprogramowanie wykorzystywane w celach komercyjnych, to zaledwie szczyt góry lodowej. Takie aplikacje są także dostępne dla użytkowników domowych, czyli właściwie dla każdego. Jeżeli tak trudno wyimaginować sobie biurowe życie bez komputerów, to co dopiero mają powiedzieć przedsiębiorstwa, które potrzebują specjalnego oprogramowania do prowadzenia działalności gospodarczej. Każdy, kto chociaż trochę interesuje się technologiami informatycznymi szybko spostrzeże, że w tej branży króluje anglojęzyczna terminologia. Dla większości przeciętnych obywateli mało zrozumiałe będą sformułowania takie jak przykładowo mechanical engineering (www) bądź custom software development. Są to jednak terminy, którymi bardzo będą zainteresowani wcale nie amerykańscy przedsiębiorcy, ale także Polacy.

Uważasz, że ten materiał jest warty zainteresowania? Jeżeli tak, to bez wątpienia zaciekawi Cię również ta rekomendowana oferta, ponieważ odnosi się do pokrewnej tematyki.

Przypatrzmy się bliżej rzeczonym zwrotom, żeby dowiedzieć się, dlaczego będą w najbliższej przyszłości cieszyć się coraz większą popularnością.

Wykład

Autor: Wikilogia
Źródło: http://www.flickr.com

Terminy anglojęzyczne łączą się nierzadko z naukami ścisłymi. Szkoły wyższe kształcące przyszłych inżynierów wykorzystują taką terminologię, bo bywa ona rozpoznawalna na całym świecie i w konkretnym środowisku naukowym. A poza tym witryny internetowe są tak skonstruowane, żeby były dostępne w paru wersjach językowych, bo przecież zaglądają na nie osoby różnych narodowości, a póki co język angielski bywa tym najbardziej uniwersalnym językiem. Wymieniony już tutaj termin mechanical engineering odnosi się także do nauk związanych z szeroko rozumianą techniką, a ściślej z mechaniką. Produkowane obecnie urządzenia, nierzadko sterowane przy użyciu komputera, muszą zostać zaprojektowane przez osoby, które są ekspertami w dziedzinie dyscyplin inżynieryjnych.

Drugi rzeczony tutaj termin, czyli custom software development, odnosić się będzie do programów komputerowych tworzonych na potrzeby kupujących. Dzisiejszy rozwój techniki, ale i wymagania, jakie stawiają konkretne przedsiębiorstwa, sprawiają, że masowo używane programy są już niewystarczające. Bazy danych tworzone w MS Access będą w zupełności wystarczające dla wiejskiej wypożyczalni płyt. Jednak przychodnie zdrowia lub biblioteki wojewódzkie potrzebują bardziej zaawansowanych rozwiązań, ze względu chociażby na dużą liczbę petentów. Kierownicy takich placówek w drodze konkursu wyłonią firmę informatyczną, która stworzy najlepszą dla nich aplikację.