Pomoc w odprawie celnej w czasie importu z Chin.

Chiny to państwo, które obejmuje nadrzędną funkcję władzy ekonomicznej na świecie. Kraj ten w minionych kilkunastu latach oferuje firmom oraz kupcom szansę rozrostu zakresu branży handlowej w Polsce, europie oraz na rynkach światowych. Dużo przedsiębiorstw by być na rynku i zwiększyć swoją jakość musi poszukiwać innych środków zaopatrzenia. Słusznym wyborem będzie z pewnością import z Chin.

Importując wyroby z Chin powinno się pogłębić swoją wiedzę w sprawie tej dziedziny i skupić wyjątkową uwagę na instrukcję przy etapie parafowania pism z producentem, np. sprawdź na stronie Negocjując założenia umowy powinno się wyszczególnić które pisma muszą być dostarczone z asortymentem oraz jak dobrze odznaczyć wyrób.

Import z Chin pociąga ze sobą ogromną odpowiedzialność oraz dużo zaskoczeń. Dokumentacja to ważny element w czasie czynności związanych z przewozem. Zbiór pism strona chińska zobowiązana jest wysłać bezpośrednio do importera, natomiast firma czekająca na asortyment musi wręczyć agencji celnej wymagane dokumenty z odpowiednim upoważnieniem.

Trzeba wyszczególnić, że dostawca chiński nie doręczy istotnych dokumentów, gdy nie zostanie zrealizowana przedpłata w formie faktury pro-forma. Najważniejsze dokumenty to: morski list przewozowy sporządzany w trzech oryginałach, faktura handlowa i specyfikacja.

Chcemy Cię zaprosić do tak samo interesujących postów, które stworzyliśmy dla Ciebie z radością. Zatem kliknij stronę śrubki viking i oglądaj to, na co będziesz miał ochotę.

Faktura musi mieć takie szczegóły jak nazwa wyrobu, liczbę, cenę jednostkowa, wartość ogółem, ciężar netto i brutto a również założenia dostawy.

Import z Chin oprócz klasycznej dokumentacji pociąga za sobą dodatkowe pismo – świadectwo pochodzenia. Przez to importowane towary mogą posiadać zaniżone stawki celne, o wysokości których można poczytać na stronie internetowej ministerstwa finansów. Importując towar z Chin należy dowiedzieć się jakie wymagania i normy musi spełniać produkt oraz jak odpowiednio ma być oznaczony. Import z Chin to duża gama produktów, coraz bardziej zaawansowanych technologicznie po bardzo atrakcyjnych cenach, a Chiny to kraj, które daje ogromne szanse postępu dla tych, którzy pragną robić interesy z państwem środka.