W jaki sposób zdecydować się na biuro podatkowe, żeby mieć porządek w księgowych dokumentach?

Samodzielne prowadzenie księgowości w naszym kraju to nie jest łatwe zadanie zwłaszcza przez wzgląd na złożoność podatkowych zagadnień oraz kłopoty z interpretacją niezwykle wielu regulacji prawnych.

Z tego względu niezwykle dużo lekarzy stomatologów zatrudnia odpowiednie biuro podatkowe. Mieć świadomość tego należy, że w pierwszej kolejności to my samodzielnie musimy sprecyzować nasze oczekiwania oraz określić czy zależy nam tylko na świadczeniach, które proponowane są w granicach pojmowanej tradycyjnie rachunkowości, czy zależy nam na obsłudze kompleksowej, która przybiera formę doradztwa podatkowego. Inaczej ujmując, musimy dokładnie ustalić czy nasze biuro podatkowe ma wypełniać za nas podatkowe deklaracje i składować nasze wszelkie dokumenty, czy chcielibyśmy aby to biuro reprezentowało nas również w kontaktach z Urzędem Skarbowym. Osoba, która prowadzi biuro skarbowe, powinna przedstawić imienny certyfikat wydawany przez Ministra Finansów. Taki certyfikat stanowi poświadczenie, że do czynienia mamy z absolwentem kierunkowych studiów czyli z księgowym, który legitymuje się właściwą wiedzą i doświadczeniem.
wakacje

Autor: J P
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby upewnić się także czy wybrane przez nas biuro podatkowe zapisane jest w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Firmy, które się zajmują usługowym prowadzeniem ksiąg podatkowych, muszą obowiązkowo wykupić polisę OC. Obecnie gwarancyjna suma dla biur, które oferują rozliczenie w granicach KPiR oraz ewidencjonowanego ryczałtu wynosi minimalnie 5000 złotych. Warto jednak mieć świadomość, że czym kwota jest wyższa polisy OC biura księgowego, to ma bardziej znaczące nadzieje na wyegzekwowanie rekompensaty w przypadku wyrządzenia szkody przez księgowego. Brak tego typu polisy znaczyć może dla nas bardzo poważne problemy. Przed podjęciem współpracy należałoby upewnić się w jakich godzinach liczyć będziemy mogli na pomoc naszego księgowego.

Czy na nasze telefony będzie odpowiadać jedynie od 8:00 do 16:00, czy też w wyjątkowych okolicznościach będziemy mogli zwrócić się do niego o pomoc również po godzinach.

Jeżeli sądzisz, że w tym artykule są ciekawe informacje, to zobacz też inne szerokie opracowanie (http://www.interwiedza.pl/szkolenia/pedagogiczny-dla-instruktorow-praktycznej-nauki-zawodu/) tej problematyki. Tam także odnajdziesz interesujące tematy.

Warto spytać również pracowników biura czy dokumenty będziemy mogli przesyłać drogą elektroniczną.