Czy księgowość tradycyjna to dobry pomysł na rozliczanie firmy?

Kiedy ktoś zakłada firmę, musi zdecydować czy zdecydować się na rachunkowość online, czy rachunkowość tradycyjną. Biuro rachunkowe odpowiedzialne jest za prowadzenie rozliczeń z US oraz ZUS-em.

W naszym imieniu biuro księgowe składa wszystkie oświadczenia podatkowe do różnych urzędów.
biurowce

Autor: Mermaid Properties
Tradycyjna księgowość jest wciąż bardzo popularnym modelem rozliczeń w różnych przedsiębiorstwach.

Jeżeli masz chęć dowiedzieć się więcej na opisywany temat, kliknij na odsyłacz do źródła – informacje tu zawarte są bardzo ciekawe.

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą firmę, rzadko się decydują na samodzielne prowadzenie księgowości, ponieważ jest to związane z dużą odpowiedzialnością i z dużym ryzykiem tego, że popełnią oni jakikolwiek błąd. Tradycyjna księgowość opiera się na księgowaniu kosztów i przychodów, na wypełnianiu ksiąg przychodów i rozchodów i na sporządzaniu skarbowych deklaracji oraz przesyłaniu tych deklaracji do urzędów. Przedsiębiorca jest zobowiązany dostarczyć wszystkie dokumenty do biura księgowego lub do księgowej, które rozliczane są oraz zamieszczane w dokumentacji firmowej. Następnie właściciel uzyskuje informacje w jakiej wysokości powinien zapłacić podatek oraz składki na ubezpieczenie. Początkujących przedsiębiorców nie stać wielokrotnie na stałe zatrudnienie księgowej we własnej firmie, z tego też powodu korzystają oni z zewnętrznych biur rachunkowych.

Tak jak każde rozwiązanie, tak i wykorzystywanie rachunkowości tradycyjnej posiada swe plusy i minusy. Zanim biznesmen zdecyduje się na kooperację z księgową, warto żeby poznał on zyski oraz przeciwwskazania tego typu sposobu rozliczania podmiotu. Mocną stroną księgowości tradycyjnej jest pełna obsługa księgowa, w zakresie której są wszystkie zeznania oraz przypominanie o zapłaceniu faktur. Mocną stroną jest również przeniesienie odpowiedzialności za wszystkie błędy w rozliczeniach na księgowe biuro. Zaletą także jest stałe wsparcie fachowca.

Wadą papierowej księgowości jest wymóg wizyt w księgowym biurze. Wada to również brak wglądu do wszystkich aktualnych informacji. Do mankamentów można by także zaliczyć brak codziennych raportów, które tyczą się rozliczeń.