Jak szukać nowego zatrudnienia?

Jak ujawniają badania, za nową pracą rozgląda się powyżej połowa profesjonalistów czynnych zawodowo. Cały kłopot w tym, że dość często poświęcają na to zdecydowanie nazbyt mało swojego czasu.
Ponad jedna trzecia fachowców na poszukiwania nowej pracy poświęca wyłącznie 3 godziny na tydzień.

pakowacz

Autor: Ken Mayer
Źródło: http://www.flickr.com
Wedle profesjonalistów to zbyt niewiele, ażeby skutecznie wypatrywać pracy. Skuteczne szukanie pracy będzie wymagać konsekwencji, toteż dobrze jest na taki cel przeznaczyć więcej aniżeli 2 godziny na tydzień. Nieduże czasowe zaangażowanie przełoży się na pewno na małą ilość przesyłanych podań. Zdecydowana większość osób szukających pracy przesyła od 2 do 5 CV w miesiącu. I chociaż hurtowe wysłanie setek podań to również nie jest ideale wyjście, powinniśmy dokładnie monitorować nowe propozycje pracy, selekcjonować w największym stopniu interesujące jak też regularnie aplikować. Niedostateczne zaangażowanie częstokroć owocuje niezadowalającymi rezultatami poszukiwań.
Dziś na szczęście nie brak rozmaitych ofert zatrudnienia. Poszukiwani są profesjonaliści z różnych branż, nie brakuje też propozycji typu pakowacz czy też pracownik fizyczny. Na początek zaplanuj swe działania na poszczególne dni. Skuteczne szukanie zatrudnienia powinno być regularne. Powinno wejść Ci w nawyk.

W internecie znajdziesz wiele bardzo interesujących artykułów – jeżeli masz ochotę poznać jeszcze jeden – sprawdź na stronie a nie pożałujesz!

Analizuj nowe propozycje pracy zawsze o tej samej porze doby i natychmiast wysyłaj swoje podanie.

Jeżeli zauważysz interesujące ogłoszenie, lecz w danym momencie nie zdołasz odpowiedzieć na nie, od razu dołóż je do ulubionych a także ustaw sobie przypomnienie, aby z pewnością powrócić do niego wieczorem. Poszukiwanie pracy wymaga wytrwałości, stąd nie zniechęcaj się po pierwszej nieudanej kwalifikacyjnej rozmowie.