Jak błyskawicznie zorganizować rodzinny wyjazd za miasto?

Wolny dzień to czas, w którym można się zrelaksować oraz zacieśnić więzy rodzinne. Często spędzamy go przed telewizorem, ale przy ładnej aurze jest to wielką stratą czasu. Latem lepszym rozwiązaniem jest całodniowa wycieczka do lasu albo nad wodę.

wycieczka

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com
Wypad na łono natury prawie nic nie kosztuje i da się go zorganizować błyskawicznie.
Przede wszystkim trzeba wybrać kierunek naszej eskapady. Dobrze, aby dojazd do niego był rzeczywiście bezproblemowy. Przy wyjeździe samochodem nie ma większego problemu, ale gdy chce się skorzystać z autobusu lub pociągu, musimy mieć stuprocentową pewność, że transport (taxi poznań telefon po taksówkę) w obie strony nie zawiedzie. Sytuacja, w której ucieka nam ostatni autobus, może zepsuć humory całej rodzinie.
Warto też pomyśleć o tym, żeby czuć się na wypadzie wyjątkowo. Wybierzmy miejsce kochane przez wszystkich albo takie, w którym można coś odkryć – wówczas wycieczka na nogach ma nawet specjalny cel, przykładowo dojście nad jezioro lub do punktu widokowego. Wtedy nawet normalny wypad do lasu ma szansę stać się przygodą. Czasami dostęp do wody i sposobność pluskania się sprawiają, że wycieczka jest odrobinę fajniejsza dla dzieci, ale nie jest to konieczne.
dziecko

Autor: Remy Sharp
Źródło: http://www.flickr.com
A co z jedzeniem? Piknik, jakiego nigdy nie jemy, jest genialnym rozwiązaniem! Wystarczy przecież tylko trochę przygotowań oraz szybki wypad do sklepu, żeby zwykłe kanapki zamienić tortille i jabłka na kolorową sałatkę owocową. Niecodzienne i pyszne jedzenie dodaje energii nawet nad wyraz zmęczonym piechurom. Na cały dzień na powietrzu powinno się zabrać naprawdę sporo wody. Oczywiście kolejną atrakcyjną możliwością jest rozpalenie ogniska, które uwielbiają i dzieci, i ich rodzice.

Na czas przerwy można zabrać jakieś gry lub zabawki, ale na pewno spróbujmy zrezygnować z tabletów, a telefon weźmy wyłącznie dla bezpieczeństwa. Powinniśmy za to pamiętać o wzięciu cieplejszych ubrań na wypadek załamania pogody i dobrego nastroju.