Jak dobrać idealne wycieraczki do samochodu? Na co zwrócić uwagę? Jakie są najważniejsze wytyczne?

Jedną z niebanalnych zagadnień w czasie prowadzenia pojazdu jest właściwa widoczność. Właściwie to nie powinniśmy tego bagatelizować, bo od tego jest zależne bardzo wiele, tym bardziej że odnosi się to do bezpieczeństwa na drodze.

Kilkaset kierowców niestety lekceważy ten fakt decydując się na najmniej kosztowne,niesprawdzone wycieraczki, z kolei,aby dobrać dobrze należy zwracać uwagę na wiele elementów.

Wycieraczki samochodwe

Wycieraczki najlepiej dostaćw Internecie, sklepie motoryzacyjnym lub czasem w hipermarkecie.

Jeżeli spodobał Ci się nasz artykuł, to chcemy skierować Twoja uwagę na fakt, że pod następnym linkiem znajduje się na Ciebie interesujące zagadnienie (https://ekurtyny.pl/).

Widocznych jest tam mnóstwo rodzajów wycieraczek, do różnych typów aut, jak wycieraczki golf 4 (więcej). W każdym dobrym punkcie sprzedaży dostępny jest spis, dzięki któremu umożliwiony jest dobór wycieraczek jak najbardziej odpowiednich do marki oraz typu auta. Tak więc, zależnie jakich wycieraczek potrzebuje, na przykład wycieraczki passat b5, to będzie mieli możliwość dobrania spośród wielu różnych marek.

Jeśli chodzi o supermarkety, to nie ma gwarancji, że otrzymamy spis z długościami, co opóźniamy zakup. Tak jak napisaliśmy, kupno w supermarkecie to powinna być ostateczność, bo na pewnowspanialszym miejscem do kupienia takiego ekwipunku będzie sklep motoryzacyjny – stacjonarny czy internetowy. Na rynku są dostępne dwa rodzaje wycieraczek, a więc ze szkieletem lub bez niego. Ze szkieletem to model wyposażony w wykonany z metalu stelaż, zabezpiecza on część roboczą do szyby. Do niego jest zamontowana guma odpowiadająca za zbieranie wody z szyby. Kolejny model nie ma metalowej konstrukcji. Określa się je mianem bananów.

Stelaż jest zintegrowany z częścią roboczą, dzieje się tak, bo wykorzystywany do zbudowany materiał posiada cechy sprężynujące. Dzięki temu niepotrzebne są elementy, które docisną gumę do szyby. Jakie wycieraczki należy wybrać? Z pewnością jeżeli chodzi o wycieraczki proste, ze stelażem, to warto je kupić choćby ze względu na korzystną cenę. Wersja ze spojlerem z kolei już będzie nieco droższa. Pióra bez stelaży są trochę droższe, w tym samym czasie lepiej będą przylegać one do szyby, dzięki czemu dokładniej zbierają wodę i czyszczą szybę z smug. Są też bardziej ciche.