Jak w najłatwiejszy sposób pożyczyć pieniądze? Z pewnością nie od banku. Odpowiednim rozwiązaniem jest pożyczka bez bik. Zobaczo co w tym chodzi

Pożyczka bez BIK to specyficzny typ zapożyczenia przyznawany przez instytucję finansową, która w odróżnieniu od innych pożyczkodawców nie analizuje historii kredytowej danego klienta. Zaciągnąć tego typu pożyczkę jest dosyć bezproblemowo.

Pieniądze, gotówka

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre firmy gwarantują możliwość zdobycia pieniędzy od ręki, bez wychodzenia z domu, jak pożyczka bez bik ok money – atrakcyjna ratą (zobacz więcej szczegółów) bez bik ok money optimal-finance. W przypadku tej pożyczki, postępowanie formalne zostaje skrócone do minimum, dzięki czemu klienci nie muszą spędzać godzin w kolejkach, co definiuje banki, udzielające kredytów swoim klientom. Musimy jednakże mieć na uwadze, iż takie oferty mają trochę ukrytych kosztów, przez co możemy obciążyć domowy budżet znaczniej, niż jakbyśmy skorzystali z kredytu.

W przypadku, gdy bank daje kredyt w pierwszej kolejności analizuje historię kredytową klienta, który ubiega się o zdobycie pieniędzy. Jak zdarzyło się, że ów klient ma zaległości ze spłatą wcześniejszych kredytów, lub co jeszcze gorzej został poddany windykacji za brak spłacenia długu, to w takiej sytuacji bank nie może udzielić kredytu gotówkowego. Rozwiązaniem takiego problemu może być skorzystanie z pożyczki bez BIK. W ofertach firm pożyczkowych bardzo często pojawiają się, w których pożyczkodawca nie będzie sprawdzał żadnych informacji odnośnie klienta. Niestety, tego typu pożyczki (zobacz prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości) jest dość droga i posiada ukryte koszty, które mogą doprowadzić do zwiększenia zadłużenia klienta.

Gotówka na opłaty

Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo, w sytuacji, gdy pożyczkobiorca nie zdąży na czas z uregulowaniem zadłużenia, koszty pożyczki będą wzrastać każdego dnia. Decydując się na wzięcie szybkiej pożyczki powinniśmy się dwukrotnie zastanowić, nim podejmiemy wiążącą nas decyzję. Jednocześnie, jeżeli to wszystko przemyślimy i przeanalizujemy, jaka to istotna decyzja, to wzięcie takiej pożyczki jest zdecydowanie dobrym pomysłem. Nie da się bowiem łatwiej pożyczyć pieniędzy niż takim sposobem. Z tego powodu więc, pamiętajmy o wadach, jak będziemy brać taką pożyczkę, nie róbmy tego ”bez głowy”. Analizujmy wszystko kilka razy, a wtedy na pewno zrobimy to najbardziej właściwie. Nie powinny jednak brać tego typu pożyczki osoby niezdecydowane, niepewne swoich wyborów, czy osoby, jakie nigdy nie pożyczały w ten sposób pieniędzy. Po prostu, zawsze jak się coś pożycza należy mieć pewność, że uda nam się to zwrócić, ze wszystkimi tego minusami. Tak jest i w tej sytuacji.