Na czym polega kredyt inwestycyjny dla przedsiębiorców i z jakiego powodu uznany jest za korzystny?

Nierzadko przedsiębiorstwo potrzebuje dodatkowych środków pieniężnych, dlatego też najkorzystniejszą opcją na uzyskanie ich jest pobranie kredytu. Jeśli naszym celem jest zwiększenie majątku przedsiębiorstwa doskonałym rozwiązaniem stanie się kredyt inwestycyjny.

metafora obliczeń kredytu na mieszkanie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Jak sięgnąć po kredyt inwestycyjny dla firm

Już sama nazwa wskazuje, że kredyt inwestycyjny dla firm łączy się z inwestycjami. Mogą to być wszelakie sprzęty, maszyny, patenty, a także modernizację pomieszczeń i nieruchomości. Kredyty te są przyznawane na konkretny cel, który przedsiębiorstwa muszą jasno określić. Dodatkowo musimy przygotować wycenę i specyfikację. Jeżeli projekt jest naprawdę duży warto napisać krótki biznesplan. W niektórych bankach przedstawiciel firmy musi liczyć się z tym, że każdy krok inwestycji będzie wymagał faktur. Jeżeli prawidłowo określimy cel, bank upewni się, że przedstawiona inwestycja jest opłacalna.

Dokumenty potrzebne do przeprowadzenia wszelkich formalności to informacje o dochodach i potwierdzenie legalności biznesu. Powinno się złożyć wnioski w kilku bankach, ponieważ każdy z nich może odmiennie obliczyć naszą zdolność kredytową. Oprócz tego dzięki takiemu działaniu dobierzemy ofertę, która naprawdę będzie dla nas najkorzystniejsza. Bez zależności od tego, czy zaciągamy kredyty we Wrocławiu, Poznaniu, czy Łodzi możemy spłacać je jednorazowo i rozłożyć na raty. Wszystkie szczegóły ustalane są podczas sporządzania umowy kredytowej. Ewentualny okres spłaty bywa naprawdę różnorodny, nawet kilkunastoletni. Pożyczone kwoty mogą mieścić się w przedziale od 10 tysięcy do nawet 100 milionów złotych. Im wyższa kwota, tym formalności są bardziej złożone. Kredyty inwestycyjne dla firm są bardzo ryzykowne.

Kredyt

Źródło: http://pixabay.com
Dobry kredy obrotowy dla Twojej firmy

W związku z tym bank musi mieć dobre zabezpieczenie, przewyższające kwotę kredytu. Może to być m.in. nieruchomość czy zablokowanie rachunku bankowego. Sytuacja na rynku jest niepewna, nie wiadomo, czy działalność będzie doskonale prosperować przez kolejne lata. Duże kredyty są dzielone na transze, jednocześnie bank ma pełny wgląd w działania przedsiębiorcy. Jak już było wspominane wyżej kredyty inwestycyjne posiadają naprawdę duże ryzyko, w związku z czym otrzymanie tego typu pożyczki jest dużo trudniejsze. Warto się udać do doradcy, dzięki któremu z pewnością lepiej zrozumiemy przedstawiane nam warunki. Kredyty inwestycyjne to niejednokrotnie jedyna okazja do rozwoju. Przedsiębiorstwa potrzebują środków na nowe inwestycje, więc nierzadko jest to krok konieczny. Dobrze przygotowany biznesplan i ocena ryzyka pozwoli nam na uzyskanie odpowiedniej sumy pieniężnej. Jeśli to nasza jedyna nadzieja na rozwój, naprawdę warto z niej skorzystać, mimo ryzyka. Dodatkowe informacje zdobędziesz sprawdzając tę stronę