Nowoczesne techniki na bezpieczny dostęp do firmowych dokumentów, zalety serwerów instalowanych w chmurze

Dla wielu firm możliwość łatwego, a jednocześnie bezpiecznego dostępu do firmowych informacji to kluczowa sprawa. Najbardziej kłopotliwe jest, kiedy się przykładowo jedzie do klienta i pewnej chwili okazuje się, że nie ma jakiegoś ważnego dokumentu.

Rzecz jasna można skontaktować się z firmą i poprosić o jego podesłanie, lecz przede wszystkim zajmuje to sporo czasu, a po drugie niezbyt dobrze będzie to wyglądać. Zdarzają się pewnie też przypadki, gdy informacji nie uda się uzyskać, i w takim przypadku będzie po prostu wielka biznesowa klapa. Ważna jest również kwestia bezpieczeństwa danych. Można wszystko przekopiować na laptopy, z jakich korzystają pracownicy. Ale jeśli się zdarzy, że laptop się zgubi lub go ukradną, to ciężko powiedzieć, kto będzie miał dostęp do umieszczonych tam informacji i w jaki sposób je będzie chciał wykorzystać. Czasami straci się tylko sprzęt, a niekiedy konsekwencje będą znacznie bardziej poważne.

Masz jeszcze minutę? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do kolejnej witryny, gdzie przygotowaliśmy atrakcyjne posty – kliknij w link dennice stalowe.

Dlatego też od dawna poszukiwano sposobu na to, żeby dać możliwość bezpiecznego i wygodnego dostępu do danych, a ostatnimi czasy takie możliwości się pojawiły.

człowiek przeglądający internet

Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com

Ogromnie się przyczynił do tego coraz powszechniejszy dostęp do szybkiego internetu, współcześnie można go mieć w domu, pracy czy na komórkach, więc daje to bardzo duże możliwości. Dlatego też pojawił się pomysł, aby udostępniać zainteresowanym osobom określone zasoby sprzętowe na maszynach wirtualnych, podłączonych do internetu . Dzięki temu można się z nimi połączyć z każdego miejsca, które posiada podłączenie do sieci, a poza tym nie trzeba ponosić kosztów inwestycji w urządzenia i ich utrzymanie.

Serwisowaniem takich serwerów zajmuje się firma je oferująca, ona również dba o bezpieczeństwo zgromadzonych danych. Taki serwer w chmurze w chmurze może posiadać różnorodne zastosowanie, w zależności od potrzeb klienta. Można go wykorzystywać jako wirtualny dysk do archiwizowania albo przechowywania firmowych danych, do których można się będzie dostać z każdego miejsca. Ale coraz częściej firmy decydują się na całkowite przejście z różnymi systemami informatycznymi do chmury, dzięki czemu odpada im konieczność zakupu i serwisowania sprzętu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*