W jaki sposób wybrać najlepsze konto dla swojej firmy, na co dokładnie należy zwrócić uwagę w czasie szukania.

Prowadząc własną firmę trzeba spełnić parę formalności. Na pewno się do nich zalicza uruchomienie konta bankowego, z którego będzie się wykonywać przelewy do zusu, urzędu skarbowego i kontrahentów, i na jakie wpływać również będą uzyskane przychody. Dzisiaj nie ma żadnego problemu z tym, bowiem banki szukają nowych klientów, jednak ich propozycja jest bardzo różnorodna.

bankomat

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Dlatego też przed wyborem dobrze będzie przejrzeć jakiś odpowiednio przygotowany ranking kont firmowych, w oparciu o który można będzie porównać podstawowe parametry takich konto. Dla zdecydowanej większości przedsiębiorców najważniejszą rzeczą są opłaty za prowadzenie, tu banki mogą mieć różne modele. Zupełnie bezpłatnych kont, czyli zarówno z prowadzeniem rachunku jak i przelewami jest bardzo niewiele, znacznie więcej oferowanych jest kont, jakie nie wymagają opłaty za samo prowadzenie, lecz wszystkie pozostałe czynności, w tym także przelewy, są już płatne. Można na przykład do takich zaliczyć mbiznes konto, jedno z pierwszych internetowych kont dla przedsiębiorców, do dnia dzisiejszego trzymające wysoki poziom – dowiedz się więcej (dowiedz się więcej).

pieniądze

Autor: Mark Roy
Źródło: http://www.flickr.com
Darmowe konto z płatnymi przelewami doskonale sprawdza się w niedużych firmach, w których tych przelewów będzie się wykonywać kilka na miesiąc. Jeśli byłoby ich dużo więcej, to zdecydowanie lepiej będzie się zastanowić nad innym modelem opłat, czyli stałą, comiesięczną kwotą, w ramach jakiej dostępny będzie jakiś pakiet usług – popularna pożyczka via sms (popularna pożyczka via sms). Pewne banki na przykład dają już w ramach takiej opłaty nieograniczoną ilość zleceń, inne tylko pewną ich ilość, lecz w przypadku bardziej częstego korzystania z tego typu usługi z pewnością będzie to bardziej opłacalne, niż płacenie za każdą transakcję. Dla wielu właścicieli firm, zwłaszcza z branży handlowej albo usługowej, bardzo ważną rzeczą jest także korzystanie z oddziałów, w jakich można wpłacać gotówkę. Brak oddziałów jest sporym ograniczeniem banków działających w internecie, wprawdzie ratują się one wpłatomatami, ale tych jest mało a oprócz tego często pojawia się problem z ich działaniem, więc w przypadku na przykład prowadzenia sklepu dużo lepszym rozwiązaniem będzie założenie konta w banku najbliżej położonym od tego sklepu.