Do jakiego rodzaju spraw najbardziej konieczny jest doradca finansowy? W jakich sprawach nam zwłaszcza będzie pomocny?

Doradca finansowy jest po prostu pośrednikiem między klientem a bankiem. Klient chce zdobyć najlepszy kredyt, zaś bank może przyznać go pod określonymi warunkami. Dzisiaj jest dosyć duży popyt na tego typu usługi, chociażby z tego powodu, iż banki wdrażają dość restrykcyjne procedury przyznania kredytów.

Niestety, lecz przeciętny człowiek nie ma tak dużo czasu, ażeby odwiedzać każdy bank z osobna, w których może przeprowadzić kolejne rozmowy, z których wszystko może pojąć i nie będzie miał problemów z weryfikacją tych zagadnień.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź, co jest w ofercie (https://franklincovey.pl/lojalnosc-pracownikow/), która dotyczy pokrewnej tematyki.

Ponadto taki człowiek może posiadać już jakieś kredyty, jakie także utrudniają wzięcie kolejnej pożyczki. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi najlepszy niezależny doradca finansowy z Warszawy. Pomoże on wybrać bardzo korzystną ofertę, jednocześnie pod kątem finansowym, ale także możliwej do zrealizowania przy uwzględnieniu indywidualnej sytuacji kredytobiorcy.

Kalkulator i finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Doradca finansowy zajmują się przede wszystkim obsługą klientów, jacy szukają kredytów. Pierwszy kontakt z klientem służy rozpoznaniu potrzeb danej osoby. Podczas takiej rozmowy doradca dowiaduje się, jakiego rodzaju i w jakiej wielkości kredytu się oczekuje, na jakie cele będą przeznaczone pieniądze z uzyskanego kredytu. W okresie takiej rozmowy mogą padać różne pytania. Doradca tak więc może spytać, czy klient bierze pod uwagę skorzystanie z oferty kredytów walutowych a może w grę wchodzą jedynie kredyty złotówkowe. Na tym etapie także ocenia się wstępnie sytuację finansową klienta, czyli mogą pojawić się pytania czy klient (tutaj) może zabezpieczyć kredyt dzięki hipotece lub poręczycieli.

Kolejne zadania to przedłożenie klientowi dokumentów, dzięki którym bank będzie mógł ocenić zdolność kredytową. Każdy, kto otrzymał kredyt zdaje sobie sprawę, że tu istotne są nie tylko zaświadczenia o zarabianych pieniądzach, ale również dokumenty z ZUS, inne dokumenty z sądu czy druki banku, jakie należy wypełnić, jak chcemy dostać kredyt. Doradca finansowy nie tylko przekazuje klientowi informacje, jakiego rodzaju dokumenty trzeba dostarczyć, ale także jest pomocny przy ich kompletowaniu oraz wypełnianiu. To zdecydowanie jest bardzo duże wsparcie dla każdego, kto pragnie zdobyć najbardziej odpowiedni kredyt, na jak najbardziej dogodnych warunkach. Taka pomoc jest nieoceniona