Dlaczego w obecnych czasach wyraz komornicy wywołuje tak bardzo negatywne emocje

W słownikach każdy odszuka przynajmniej parę wyrazów, które wywołują nieprzyjemne skojarzenia. Dla kapitalistów z pewnością będą to pojęcia odnoszące się głównie do ich działalności gospodarczej, czyli np. audyt lub skarbówka. Część wyrazów odnosi się do naszego pozazawodowego życia i w tym przypadku jedni wyliczą zestawienie rwanie ósemek, a pozostali kredyt we frankach.

komornik
Tak dla tych zwykłych obywateli, jak i dla ludzi interesu najważniejszy jest sukces, a jedną z najbardziej koszmarnych klęsk życiowych, kłopoty finansowe. Dlatego wyrazy długi albo komornik łączymy nawet z próbami samobójczymi. Zakres obowiązków komornika określają właściwe rozporządzenia, ale w swej pracy powinni oni kierować się tak paragrafami, jak i sercem – takie przynajmniej byłoby życzenie obywateli. Tymczasem komornik (www.komornikolesno.pl) z Wrocławia (jak tu podany), Łodzi albo Rzeszowa nie zważając na przepisy, niekiedy przekracza swoje kompetencje. Sztandarowym exemplum, na jaki obecnie powołują się nasze media, jest rzecz jasna krzywdzące potraktowanie jednego rolnika.

Ów farmer, jak świetnie wiemy, w wyniku komorniczego postępowania stracił traktor. Dzięki nagłośnieniu tej sprawy w czasopismach oraz telewizji wszystko na szczęście skończyło się pomyślnie. Natomiast sami egzekutorzy powinni zapamiętać sobie tę historię ku przestrodze. Przekraczanie własnych kompetencji zdarza się aż nadto często, chociaż nie każde naruszenie prawa zostaje wykryte, a i skrzywdzeni nie wiedzą, jak domagać się sprawiedliwości. Chociaż komornik z Wrocławia lub innego miasta kraju wykonuje postanowienia organów sprawiedliwości, to jego działania bywają odbierane jako bezsensowne, szczególnie wtedy, kiedy na bruku lądują wielopokoleniowe rodziny.

Utrata domu jest bardzo dotkliwą karą, tylko że często bywa to kara za nieporadność i za ubóstwo. Kto wychowuje się w rodzinie patologicznej, ten nieczęsto znajduje siły i pomysły na to, żeby już jako dojrzały obywatel rozpocząć lepsze życie. Na koniec warto wspomnieć chociaż o jednym pozytywnym aspekcie pracy komornika. A mianowicie, wszystkie dobra, jakie rekwiruje ów stróż prawa bywają później wystawiane na licytacje (www). W taki sposób można zakupić za niewielkie pieniądze najlepszej jakości sprzęt radiowy lub atrakcyjnie zlokalizowaną działkę budowlaną.