Czeka Cię serwisowanie samochodu? Sprawdźmy jakie realne koszty poniesiesz

Większość z pełnoletnich osób, prędzej czy później w swoim życiu, decyduje się na kupno samochodu. Rzadko nabywamy świeży pojazd z salonu, zazwyczaj kontentujemy się używanym. Jest bardzo dużo stresogennych momentów powiązanych z byciem kierowcą, nie zawsze połączonych tylko z procesem jazdy. Przede wszystkim – gdzie nabyć samochód, aby był sprawny? I jaką markę wybrać?

serwis samochodowy

Autor: JEREMY DUMOND
Źródło: http://www.flickr.com
Nie od dziś na przykład wiadomo, że serwis aut francuskich jest najtańszy. Największą zmorą kierowcy jednak zawsze pozostanie usuwanie ewentualnych usterek. W Polsce, na temat specjalistów samochodowych krążą już opowieści. Każdy początkujący kierowca za pewne dowiedział się od znajomych, jak dużo będzie musiał rocznie stracić na serwisowanie pojazdu. Czy rzeczywiście tak jest? Wszystko zależy niestety od naszego losu.

Więcej informacji – tylna belka peugeot

Jeśli na przykład nabywając używany samochód (więcej pod tym łączem -> przejdź do serwisu) nam go niestarczy, rozpocznie się nasze pasmo nieszczęść, gdyż z pewnością początkowym wydatkiem będzie dla nas regeneracja tylnej belki, która do tanich nie należy. Jeśli trafimy na kiepski towar, auto zostanie naszą studnią bez dna. Z tego powodu aby chociaż troszeczkę zmniejszyć koszty, trzeba nabyć solidną markę. Serwis aut francuskich będzie o wiele mniej kosztowny niż w przypadku aut amerykańskich, ze względu na dostępność części zamiennych. Z tego powodu dobrze ten czynnik wziąć pod uwagę od początku.

Kolejnym poważnym problemem początkującego kierowcy będzie znalezienie rzetelnego warsztatu samochodowego. Nie znaczy to, że większość stanowią nieuczciwi mechanicy, po prostu łatwo na nich trafić. Jeżeli czeka cię regeneracja tylnej belki, a nie kojarzysz nikogo sprawdzonego, zasięgnij zdania znajomych. Na pewno któryś z twych przyjaciół zna jakiś godny rekomendacji warsztat, w którym sam naprawia swój samochód (sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-szorowarek-techkar/czesci-szorowarek-techkar/silniki-szorowarek-techkar,2,3596). Jeśli nie, nic straconego, zawsze pozostanie sieć online. Warto odnaleźć miejsce specjalizujące się w danym rodzaju samochodów, wpisując do wyszukiwarki frazę, np. serwis aut francuskich. Należy zrobić właściwy rekonesans zanim udamy się do kogoś z naszym problemem. Poczytajmy recenzje, przejrzyjmy ofertę.

Sprawdź też:

rozbity, zniszczony samochód

Autor: iStock
Źródło: iStock
Naprawa auta spędza każdemu kierowcy sen z powiek. Jeśli od początku nie posiadaliśmy szczęścia i kupiliśmy auto z masą wad, trzeba odszukać rzetelnego mechanika. Mówi się, że w trakcie roku niektóre osoby wydają na użytkowaniu auta równowartość jego wartości. Jednak nie należy się tym zrażać – samochód służy do jazdy, a nieruchomości do inwestycji.