W jaki sposób wycenić nieruchomość, aby na tym zarobić? Czy istnieje na to jakiś sposób? Jak postępować?

Dla niektórych to łatwe, aby sprzedać nieruchomość, ale w rzeczywistości wcale nie jest to tak proste do zrealizowania. Pierwszym oraz najistotniejszym krokiem jest odpowiednia wycena.

Na początek trzeba ocenić sytuację na rynku nieruchomości, ponieważ rynek dyktuje nam określone trendy, o których należy pamiętać oraz które trzeba wziąć pod uwagę. Najpierw dobrze jest sprawdzić, za jakie pieniądze ludzie kupują nieruchomości podobne do naszej, ale także za jaką kwotę obecnie takie mieszkania faktycznie się sprzedają. Często jest bowiem tak, że cena z ogłoszenia różni się od tej, za którą dom został w ostateczności odsprzedany.

nieruchomość na sprzedaż

Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawdzić trzeba również otoczenie takiego budynku. Najważniejsze, żeby przyjrzeć się, jakie plusy posiada otoczenie, w którym jest nieruchomość.http://www.ewidencjamajatku.pl/funkcjonalnosc/ewidencjaMowa tu przykładowo rata (zobacz pożyczka pod hipotekę)ch okolicznych sklepikach, aptekach albo też przystankach komunikacji miejskiej, dzięki którym łatwiej dostać się w każde miejsce. Istotne są też innego rodzaju kwestie, jak dostęp do parkingu, czy osiedle jest bezpieczne, odpowiednio oświetlone nocą czy sąsiedzi są mili. W następnym kroku trzeba oszacować nasz wkład w nieruchomość, to znaczy dobrze byłoby zrobić listę wszelkich naszych prac oraz rzeczy, jakie zrobiliśmy, aby zwiększyć wartość nieruchomości. Istotne są tu oczywiście wszelkie remonty, do ich kosztu doliczyć należy robociznę, czas i nerwy, które straciliśmy, kiedy przywracaliśmy do stanu, w którym obecnie się znajduje.

Po czwarte, przygotujmy nieruchomość do sprzedaży. To oznacza rzec jasna, aby dokładnie ją posprzątać, zasłonić brzydkie mankamenty oraz zrobić konieczne drobne prac naprawcze. Niektóre takie zadania ostatecznie nie wymagają wielkich nakładów środków, nie wymagają też wielu sił, zaś mieszkanie bardzo zyska na wartości. Należy również zadbać, by w mieszkaniu ładnie pachniało. Ostatni punkt jest najważniejszy, to znaczy należy przygotować najlepszą ofertę. Niestety, trudno jest przebić się ze swoją propozycją, ponieważ konkurencja na rynku jest duża, warto w związku z tym skorzystać z wiedzy fachowców. Przy tym, aby dobrze przeprowadzić procedurę wyceny również dobrze skorzystać z porad oraz doświadczenia fachowców – wycena gruntu warszawa, przykładowo wycena nieruchomości w Warszawie.