Prawie każdy z właścicieli firm co najmniej raz napotkał niesłownych kontrahentów

Jeśli prowadzisz własną firmę, wtedy kategorycznie niejeden raz już spotkałeś na swojej drodze niesłownych wierzycieli. Prawie każdy z prezesów firm przynajmniej raz znalazł się w sytuacji, kiedy klient opóźniał się z zapłatą faktury albo zwyczajnie w ogóle jej nie uregulował i sprawa musiała skończyć się w sądzie. To kategorycznie nie są przyjemne przypadki dla właściciela żadnej firmy – tym bardziej, że zwykle sprawy sądowe ciągną się przez długie lata, a nieuczciwy klient robi wszystko, aby zakończyć taką sprawę jak najkorzystniej dla siebie.

monitoring należności

Autor: Håkan Dahlström
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcesz na przyszłość uniknąć tego typu sytuacji, wówczas niewątpliwie powinieneś zainteresować się nową funkcją wprowadzoną przez sądy. Kiedy chcesz sprawdzić, czy Twój potencjalny kontrahent, z którym chcesz wejść w interes nie zalega przypadkiem z wypłatą pieniędzy innym osobom, wtedy niewątpliwie powinieneś zastosować wobec niego monitoring należności – na temat monitoringu należności. Dzięki temu sprawnie sprawdzisz, czy dana osoba nie ma nieuregulowanych rachunków w stosunku do innych osób.

Kiedy okaże się, że tak jest, kategorycznie powinien być to dla Ciebie sygnał ostrzegawczy. Kiedy nie znasz dobrze tej osoby i nie jesteś pewny, czy możesz jej zaufać w stu procentach, wówczas bez wątpienia nie powinieneś wchodzić z nią w interes, bo może się to dla Ciebie skończyć niedobrze. Nie powinieneś na pewno wchodzić w spółkę

monitoring należności

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

również z osobami, które zostały osądzone prawomocnym wyrokiem sądowym. Kiedy masz pewność, że Twój przyszły kontrahent miał jakąś sprawę w sądzie, wówczas łatwo możesz sprawdzić to przez sieć. Jeżeli wiesz, w jakiej sprawie brał udział, wówczas możesz zwrócić się do właściwego sądu o udostępnienie Ci akt danej sprawy.

Jeżeli tylko umotywujesz właściwie swój wniosek, wtedy bez wątpienia uzyskasz dostęp do akt sprawy Twojego kontrahenta – to kategorycznie pozwoli Ci go lepiej ocenić i podjąć właściwą decyzję co do przyszłej współpracy. Chyba każdy sąd (http://www.komornikolesno.pl/kontakt/) powinien dać Ci dostęp do akt, jednak jeśli jest to e-sąd dostęp do akt, , masz niemal zapewniony. Dzięki prawidłowo złożonemu wnioskowi bez wątpliwości go otrzymasz.