Pit lepiej złożyć jak najszybciej, pomogą nam w tym specjalne programy albo witryna Ministerstwa Finansów

Rokrocznie lwia część z nas powinna rozliczyć pit, nie jest to zbyt miły obowiązek, dlatego warto załatwić go jak najprędzej i nie ociągać się do ostatniej chwili. Obecnie mamy wiele możliwości, aby bardzo przyspieszyć tę czynność.

rozliczenie pit 37

Autor: swimboy1
Najpopularniejszym drukiem jest pit 37, składa go większość podatników, którzy pracują na podstawie zwykłych umów o pracę lub umowy zlecenia. Jeśli zarabiamy wyłącznie w jednym miejscu, rozliczenie pit (polecamy program do rozliczenia pitu) 37 nie powinno stanowić najmniejszego kłopotu – użyj tego linku. Nasz pracodawca musi dostarczyć nam właściwy formularz, który uprości nam rozliczenie podatku. Dobrze jest to uczynić jak najszybciej, najlepiej w pierwszych miesiącach roku, możemy wówczas liczyć na ewentualny niezwłoczny zwrot nadpłaty. Jeżeli będziemy ociągać się z rozliczeniem pit 37 do ostatniego momentu, to czas oczekiwania na gotówkę raczej wydłuży się do kilku miesięcy. Lepiej też mieć na uwadze, żeby nie spóźnić się z przesłaniem pitu, ponieważ fiskus może nałożyć na nas karę. Jeśli wysyłamy pit w urzędzie pocztowym, to miejmy na uwadze, żeby zachować dowód nadania, co może okazać się przydatne w przypadku jakichkolwiek kłopotów.

Ludzie, którzy nie posiadają za dużo wolnego czasu albo wolą komfort, zdecydowali się złożyć pit 2015 online, za pomocą strony Ministerstwa Finansów. Nieistotne, który z formularzy mamy obowiązek wysłać, specjalistyczny program pozwoli nam znaleźć właściwy, a następnie ułatwi wyliczenie należnego zobowiązania. Jeżeli czeka nas rozliczenie pit 37, po prostu dobieramy ten formularz, wprowadzamy swoje dane i wszystkie niezbędne kwoty. Następnie wysyłamy gotowy formularz wprost do właściwego Urzędu Skarbowego przez Net. Na koniec dostaniemy specjalny numer nadania, który lepiej zapisać na kartce. Możemy zatem pozałatwiać niezbędne formalności bez wychodzenia z mieszkania, przesiadując wygodnie przed ekranem.

Nie zapomnij o tym, że nasz serwis www (https://www.workservice.pl/praca/doradca-klienta/wroclaw/) ma jedynie wartościowe wiadomości, które na pewno Ci się będą mogły przydać. Sprawdź nas oraz upewnij się, że należałoby go odwiedzić.

Oczywiście warto pamiętać, iż gdy rozliczamy pit 2015 online, powinniśmy szczegółowo sprawdzić podane informacje, bo jakiekolwiek pomyłki spowodują, iż fiskus zwróci się do nas z prośbą o korektę – . By się tego ustrzec starczy przed przesłaniem parę razy dokładnie sprawdzić wypełniony druk i wyłapać wszystkie pomyłki.