Jakiego typu błędy są popełniane podczas wypełniania pitu? O jakich kwestiach należy wiedzieć?

Podczas wypełniania deklaracji podatkowej dosyć łatwo popełnić błędy, czasami są jednak tak proste, że szkoda tracić tak bezsensownie czas. No bo jak popełnimy błąd, to od razu będziemy musieli poprawić pit, a właściwie ten czas bardziej korzystnie przeznaczyć na coś bardziej ciekawego, chociażby na hobby

Błędy występują już podczas wyboru właściwego formularza. Może trudno w to uwierzyć, lecz tak istotnie jest i z tego powodu wypełniamy formularz na darmo. Pamiętajmy więc, by już na samym początku upewnić się, iż wybraliśmy właściwy dokument.

Sprawdź, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta. Zapewniamy usługi dobrane do indywidualnych potrzeb. Nie wahaj się i dowiedz się, jak pracujemy.

Jak już jednak go wybierzemy to pojawiają się inne kłopoty, spośród dość popularnych, lecz i dość prostych do ominięcia, jest wpisanie złego adresu.

ubezpieczenia

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Duża liczba podatników do pitu wpisuje swój adres zameldowania, a w zgodzie z przepisami jest, jak wskażemy adres zamieszkania. Od momentu zmiany przepisów podatkowych w dziedzinie identyfikacji podatników, określona ilość osób z przyzwyczajenia wykorzystuje numer NIP, natomiast dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej najważniejszym numerem jest PESEL. Warto o tym wiedzieć przy wypełnianiu pit (polecamy program do rozliczenia pit 2019) 2017, ponieważ często organy podatkowe zapraszają do siebie, by to poprawić. Dla szukających: www.

Dobrze również pamiętać, aby zeznanie zostało złożone do odpowiedniego organu podatkowego. Tego typu miejscem będzie urząd właściwy zgadzający się z miejscem zamieszkania podatnika. Dość częstym błędem jest wystawianie informacji pit-11 z nieprawidłowym urzędem skarbowym, który to błąd jest później powtarzany przez podatnika. Tu więcej: .

. Najbardziej korzystnym sposobem, ażeby ustrzec się błędów jest skorzystanie z takich pomocy jak program pit. Z jego pomocą wypełnimy deklarację podatkową bezbłędnie.