Windykacja płatności na obszarze zachodniego sąsiada.

Prowadząc firmę albo jakieś biznesy z mieszkańcami Niemiec, kiedy będą ociągali się z opłacaniem faktur musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli skorzystać z fachowej rady. Odzyskanie długu w obcym kraju jest kłopotliwe.

dług, pieniądze

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawy windykacyjne prowadzone na terenie ojczyzny powodują wzrost adrenaliny dla dwóch stronach- dłużnika, i wierzyciela. Kwestia jest tym bardziej trudna jeżeli nasz dłużnik ma przedsiębiorstwo w kraju Goethego lub jest mieszkańcem zachodniego sąsiada. Mogłoby się wydawać, że od 2004 r. windykacja należności w Niemczech nie wywołuje tylu emocji. Kłopot nadal istnieje. Jesteśmy dwoma państwami o różnych systemach prawnych, innej kulturze. Inaczej pracuje sądownictwo, ściąganie należności.

Jeśli któryś z naszych zagranicznych klientów nie opłaca należności nie natychmiast powinniśmy podejmować drastyczne środki. Może mamy nadzwyczajnie do czynienia z błędem . Może urzędnik jest chory, odszedł z pracy, a może po prostu zawieruszył. Najlepiej na początku nawiązać kontakt telefoniczny lub napisać mail.

Czy ta publikacja okazała się według Ciebie interesująca? Jeżeli tak, to notabene więcej zobaczysz tutaj (http://twojprawnik.net/), który też rozpatruje opisywaną tematykę.

Jeżeli przez następne dni nie uzyskaliśmy odpowiedzi wtedy warto nadać list w wersji papierowej za poświadczeniem odbioru. Kiedy dostaniemy podpisaną zwrotkę będziemy mieć potwierdzenie, że pracownik z pismem musiał trzymać w ręce. Klient nie będzie już mógł winić poczty elektronicznej czy niedziałających faksów. Pomimo to wciąż nie uzyskamy informacji należy uczynić następne działania. Najskuteczniej jeżeli windykacja należności w Niemczech będzie nadzorowana przez kompetentne biura. Warto rozważyć wybór firmy windykacyjnej czy prawnika, która pozwoli odzyskać nam dług. Ważne, abyśmy zdecydowali się na firmę lub prawnika, która u sąsiada ma swoje punkty. W ten sposób szybciej i efektywniej zostaną rozwiązane nasze dylematy.

Sprawa ściągania długów powinna zostać jak najszybciej rozpoczęta. Nie powinniśmy długo odkładać. Jeśli szybciej zadłużony uświadomi sobie, że bezwarunkowo chcesz odzyskać należność, tym większe są rokowania na powodzenie.