Renta na calutkie egzystencję oraz pożyczka dla staruszka – czyli, co bywa możliwe – albo nie – w kraju Polskim

Pragniesz pobierać rentę poprzez calutkie egzystencję, ale obawiasz się, iż to ma możliwość nie starczyć oraz posiadasz na uwadze pobranie kredytu? Przeczytaj nasz tekst!

Renta dożywotnia – to w paru słowach jakaś rzecz mocno podobnego do przewróconej hipoteki. Na jakiej rzecz to jednakże ma polegać? A więc polega to na rezygnacji z prawa bycia właścicielem do nieruchomości, bądź domku (sprawdź więcej o rencie dożywotniej na W zamian za to osobnik, która się temu poddała, do krańca życia otrzymuje comiesięcznie określoną kwotę. Kiedy zniknie z tego globu, mieszkanie (zobacz inwestycje mieszkaniowe) albo dom przyswaja skarb państwa. Ma obowiązek jednak w czasie wypełniania umowy zostać uwzględnionych kilka rzeczy odróżniających je od przewróconej hipoteki. Bywa to w szczególności: rozpiska o prawie do dożywotniego zamieszkiwania. Trzeba pamiętać, iż w przypadku, jakby bank nie dawał pieniędzy, prawo własności ma możliwość na nowo przejść na wcześniejszego właściciela mieszkania.
reklama LED

Autor: Colosseo EAS
Źródło: http://www.flickr.com

konsultant

Autor: Mitch Altman
Źródło: http://www.flickr.com
A teraz parę słówek o kredycie – a więc, czy kredyt dla seniora bywa możliwy? Odpowiedź bywa bardzo łatwa – oczywiście, że jest! Prawda może zaskoczyć, chociaż seniorzy i osoby na rencie to są najulubieńsi klienci banków (dowiedz się więcej o kredycie dla seniora nakredycie (zobacz pożyczka pod zastaw mieszkania)i bywają za bezproblemowych a także głównie – godnych zaufania kredytobiorców, albowiem posiadają taka rzecz, czego młodzi nie mają – a bywa to nieugięty dochód.

Na daną chwilę banki posiadają specjalne oferty dla starszych ludzi, między innymi Credit Agricole, ING Bank Śląski oraz dużo innych. Jeśli do tej chwili masz wątpliwości odwiedź najbliższy bank, a zaskoczy Cię ilość propozycji. Nie czekaj a także sprawdź już teraz!