Wyszkolenie z pewności siebie i zdecydowania, śmiałości i odwagi

Ćwiczenia psychologiczne tego typu naświetlają różnicę pomiędzy asertywnością, agresją i uległością. Szkolenia polegają na konkretnych ćwiczeniach pomagających radzić sobie z pejoratywnymi ocenami, a także uczą chronić osobisty obszar psychologiczny.

szkolenia

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Uczestnicy uczą się tego jak mówić „nie” w sposób, który nie uraża drugiej osoby a również trenują konstruktywne wyrażanie krytyki.w tym serwisie (https://www.eccoholiday.com/region/portugalia/madera/)W zakres szkolenia z asertywności wchodzi instruktaż krytykowania skoncentrowany na zachowaniach a nie na osobie a także asertywne formułowanie uczuć pozytywnych a także negatywnych. Treningi tego rodzaju zalecane są dla wszystkich ludzi którzy: mają kłopoty z oponowaniem, nie umieją mówić wprost o swoich pragnieniach i oczekiwaniach, mają kłopoty z obroną swoich praw w sytuacjach społecznych oraz intymnych, nie radzą sobie z krytyką otoczenia, czują mus realizowania oczekiwań drugich ludzi, częstokroć dźwigają w sobie poczucie przewinienia, mają kłopoty ze zbyt wielkim poczuciem odpowiedzialności, nie radzą sobie w sytuacjach konfliktowych, nie umieją ustalić granicy pomiędzy uległością a zgodą, odczuwają się wykorzystywani przez drugich, potrzebują zrozumieć siebie oraz motywy swoich postępowań, borykają się z niską samooceną i brakiem pewności siebie.

Metody pracy które często bywają użytkowane podczas ćwiczeń to: odgrywanie scenek, gry symulacyjne, ćwiczenia indywidualne oraz grupowe, studium przypadków, dyskusje problemowe, kwestionariusze oraz testy zachowań. W jaki sposób odnaleźć dobrą jednostkę szkoleniową organizującą tego rodzaju ćwiczenia?

nauka na szkoleniach

Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com

Warto popytać pośród znajomych, ewentualnie wpisujemy w przeglądarkę internetową hasło: szkolenia asertywność, plus nazwę miasta w którym pragniemy przebyć szkolenie, otrzymujemy wówczas mnóstwo wyników. Najlepiej przed dokonaniem doboru przejrzeć fora związane z tematem i zasięgnąć opinii internautów. Rekomenduję tego rodzaju treningi, ponieważ mogą one w sposób ogromnie istotny polepszyć nasze relacje interpersonalne zarówno w pracy jak też na co dzień, w życiu prywatnym i dzięki temu o wiele poprawić nasze samopoczucie . Jednocześnie dowiemy się sporo o sobie samych i lepiej odgadniemy poniektóre nasze postępowania.