Jak starać się o podatek z Holandii? O jakich rzeczach należy pamiętać? Co jest najbardziej istotne?

Zarobki uzyskane w Holandii są w inny sposób rozliczanie aniżeli takie, jakie pochodzą z innych krajów Unii Europejskiej. Są jednak aż tak sprzyjające, iż możemy dzięki nim korzystać w Polsce z ulg abolicyjnych, czyli zmniejszyć zobowiązania względem polskiego urzędu skarbowego.

pieniądze

Autor: Daniel Deppe
Źródło: http://www.flickr.com

Polscy podatnicy, jacy są zatrudnieni w Holandii muszą rozliczać się z podatku od zarobku, który zarabiany jest za granicą. Co do zasady, to rozliczenie podatkowe składa się podwójnie, dlatego też zwrot podatku z Holandii można uzyskać. Podatnicy, jacy tak pracowali muszą rozliczyć się w Holandii, dodając do deklaracji jakie były to zarobki, ulgi podatkowe i podatek do zapłaty albo nadwyżkę zaliczek na podatek należny – więcej: tu.

To wszystko powoduje zwrot podatku z zagranicy.

Kliknij na odnośnik ranking kont dla studentów, on przybliży Ci temat, który Cię aktualnie zaintrygował. Przeczytaj artykuł, posiadający interesujące informacje.

Pomimo tego, taka osoba musi także dokonać rozliczenia z fiskusem w Polsce. Rozliczenie wynagrodzenia obywateli państwa polskiego, które jest z Holandii jest oparte o ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych. Chodzi też o konwencję między Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Niderlandów, która mówi o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz zapobieganiu unikania uiszczania należnych podatków od dochodu.

Czy według Ciebie, prezentowany artykuł zasłużył na większą uwagę? Jeśli tak, to zobacz również inne praktyczne źródła (https://visaandwork.com/praca-w-polsce-dla-obcokrajowcow/), które niewątpliwie zadowolą Twoją ciekawość.

Została ona podpisana 13 lutego 2002 roku w stolicy Polski.

Wynagrodzenie zarobione w Holandii trzeba rozliczyć – link – w Polsce metodą tak zwanej zasady proporcjonalnego odliczenia. Dlatego też polski rezydent podatkowy zmniejsza podatek obliczony w swoim rodzimym kraju od całej puli własnych wynagrodzeń, ujmując sumę podatku, jaką uiścił już w Holandii. Odliczenie tego typu podatku nie jest natomiast całkowite, ale proporcjonalne do kwot, jakie zarobiliśmy w Polsce albo Holandii.