Dlaczego należy pamiętać, aby dać 1 procent podatku na organizacje zajmujące się pomocą na wielu płaszczyznach? Czy prosto jest coś takiego zrobić?

Składanie corocznego zeznania podatkowego jest okazją do tego, by wspomóc organizacje pozarządowe, które pracują dla dobra wspólnego.

1% podatku

1 procent podatku to zdaje się mało, natomiast w skali całej Polski robi się dużo.

Obecnie oceń ubranie termiczne ten artykuł, który jest niesamowicie interesujący. Zrób to już teraz! Przekonasz się, że naprawdę należy to zrobić!

To jest właśnie dobry przykład mówiący ile znaczą nawet małe datki. Budujące jest to, że kilka lat temu podchodziliśmy nieufnie do takich działań.

Dzisiaj natomiast stało się to czymś tak normalnym, że mimo tego, iż oddanie 1 procent naszego podatku nie jest obowiązkowe, to robi tak już prawie każdy – link do programu. Chodzi o to, że nic to nie kosztuje, pomaga w różnych dobrych sprawach oraz jest bardzo łatwe. Na pewno nie spędzimy nad tym dużo czasu, tym bardziej, gdy wiemy dokładnie gdzie chcemy, aby trafiły z naszego podatku pieniądze.

Kiedy zdecydujemy się na konkretną fundację oraz posiadamy jej dane to zajmuje bardzo krótko. Podstawą jest tu numer KRS, jaki jest indywidualny oraz identyfikuje dokładnie daną fundację.

Łatwość przekazania pieniędzy wiąże się też z tym, iż urząd skarbowy przez internet pozwala na wysłanie wypełnionej deklaracji. Z tego względu całość wypełniamy sami w swoim domu i wysyłamy w wersji elektronicznej do urzędu przy pomocy wygodnej aplikacji – wejdź. Nie zasłonimy się już wymówką, że potrzeba na to dużo czasu oraz musimy stać w kolejkach.

Zatem, jeśli dzięki tej aplikacji jest możliwość zaoszczędzenia czasu, to warto poświęcić chwilę na uzupełnieni w dokumencie podatkowym danych fundacji, na jaką chcielibyśmy przeznaczyć 1 procent z podatku.