Przedsiębiorstwa szukają różnych rozwiązań, które pozwolą im na dłużej zachować się na rynku. Jednym z nich jest wynajem pracowników z za granicy będących tanią siłą roboczą

Dzisiejszy rynek pracy wymusza na pracownikach znaczniejsza elastyczność. Wiąże się ona z gotowością ciągłego dokształcania się i rozwijania, a również dopasowania do zmieniających się warunków otoczenia zatrudnienia. Taka sama elastyczność dotyczy także innej strony, a więc pracodawcy, chociaż jej przesłanki zdają się być całkowicie inne.

firma - marina

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Współczesne firmy powinny wykazywać się dużą elastycznością pomiędzy innymi ze względu na wielka konkurencyjność – klikaj na Może być ona związana lub ze stosowaniem nowoczesnych rozwiązań, albo z wykorzystaniem szybkiego i sprawnego sprzętu, lub zestawiać wszelkie te wspomniane opcje. By nie zostać w tyle firma powinien poszukiwać takich rozwiązań, które pozwolą jej utrzymać mniej bardziej taki samodzielnie poziom proponowanych świadczeń, a jeszcze lepiej skoro jest on znacznie wyższy. Jeśli jednak marka nie może zezwolić sobie na skorzystanie z najnowocześniejszych technologii, ponieważ zdecydowanie ograniczają ją fundusze, zobligowana jest szukać innych rozwiązań, które pozwolą jej osiągnąć zamierzony cel i niczym najdłużej zachować się na rynku.
billboard

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo często wtedy odpowiednich rozwiązań szuka się w zasobach, jakie stanowi czynnik ludzki i zwykle też wiąże się to ze zmniejszeniem pensji lub ograniczeniem kosztów tak, aby przy jak najmniejszym nakładzie finansowym ta sama praca zarówno czy inaczej była wykonana.

Jeżeli masz ochotę poznać więcej informacji na omawiane zagadnienie – poczytaj tutaj (http://www.mojekonferencje.pl/szczecin/sala-koncertowa-szczecin) wszystko, co Cię ciekawi na podobny temat.

Dlatego coraz popularniejszym wyjściem staje się chociażby zatrudnianie pracowników z za granicy, którzy są gotowi działać za minimalną stawkę, którą w zestawieniu z pensją w ich swoim polsce i zarówno okazuje się stosunkowo ciekawa. Stąd też Anglik ochoczo zatrudni Polaka, u którego a z kolei pracownik z ukrainy będzie mile widziany.

Wynajem pracowników, którzy są gotowi działać za minimalną stawkę nie będzie naturalnie nowością, ale został zdecydowanie spopularyzowany z chwilą, gdy pojawiły się jak grzyby po deszczu różnego rodzaju agencje zatrudnienia, które w ramach outsourcingu gwarantowały i nadal gwarantują tanią siłę roboczą.