Do kogo zwrócić się o poradę prawną w Niemczech?

Zburzenie muru dzielącego Berlin dwadzieścia trzy lata temu to było otwarcie nowego rozdziału w dziejach państwa niemieckiego, Polski i kontynentu. Zmierzch kontroli radzieckiej w krajach europejskich radykalnie przyspieszył postawy współpracy. Nowe Niemcy, wolna Polska i ćwierć setki innych krajów przystąpiło do UE, wielkiego zrzeszenia handlowego, społecznego i państwowego.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com

Unia likwiduje bariery dla ruchu obywateli, pieniędzy i dóbr. Od dłuższego czasu obserwujemy wzmożony ruch handlowy i ludzi między Polską a RFN. Rośnie obrót towarowy i liczba inwestycji w obu krajach. Sporo ludzi decyduje się pracować i mieszkać w Niemczech. To wszystko powoduje, że niezbędni są specjaliści w zasadach prawnych obu państw, którzy chcą pomagać obywatelom i korporacjom. Rzecz jasna Polska, jak każdy szanujący się kraj, oferuje obywatelom pomoc konsularną na terenie większości państw. Pracownik konsulatu niestety może służyć asystą jedynie w najbardziej podstawowym zakresie. W sytuacji, kiedy interesuje ciebie np. prawo rozwodowe albo prawo podatkowe, konieczny jest adwokat niemiecki.

Porady prawne

Źródło: prawo.legeo.pl

Zapotrzebowanie na specjalistów od porządków prawnych obu krajów sprawiło, że na rynku znalazło się obecnie wiele ofert doradztwa. Firmy adwokackie trudnią się obsługą biznesu i pojedynczych Polaków, którzy wyjechali do Niemiec do pracy. To często niezbędna pomoc dla Polaka, który nie ma pojęcia o tamtejszym prawie pracy i nie potrafi korzystać z przysługujących mu praw i świadczeń. Obok legislacji państwowej, funkcjonuje jeszcze prawo unijne. Biegłość w kwestii tych praw to rzecz kluczowa, jaką powinien legitymować się każdy adwokat balduin-pfnuer.deksza gospodarka w UE i trzecia na świecie. Najlepszy partner gospodarczy Polski od lat mocno inwestuje w naszym państwie, ciesząc się ze owocnie rozwijającej się współpracy trans granicznej.

Jeżeli do niedawna język i nieznajomość ustawodawstwa niemieckiego były dla twojej firmy barierą, aktualnie ten problem zniknął. Trzeba postawić na profesjonalną asystę ze strony kompetentnych znawców prawa Balduin Team, którBalduin Teamzyk polski.
Źródło: Balduin-Pfnuer