Sprawdź, jak natychmiast i bez żadnych trudności rozliczyć swój PIT za poprzedni rok!

Rozliczenie PIT-ów to regularny obowiązek, który musi spełnić każdy z nas co roku. Zwykle mamy z tym dużo trudności z zabraniem się za rozliczanie PIT-a – tymczasem okazuje się, iż zwykle nie ma zupełnie się czego bać i jeśli tylko nie masz żadnych dziwnych rozliczeń i pracujesz na przykład na jednej umowie o pracę, wówczas bez wątpienia będziesz w stanie samodzielnie obliczyć wysokość należnego podatku.

Teraz dla pewności podpowiadamy, jak to konkretnie zrobić – z naszym poradnikiem oczywiście nie będziesz miał już żadnych kłopotów!
Krok pierwszy – ściągnij właściwy program do rozliczeń
W dzisiejszych czasach w sieci możesz znaleźć właściwie wszystko – także proste i bardzo intuicyjne w obsłudze programy, dzięki którym rozliczysz PIT. Aby to zrobić, musisz zwyczajnie znaleźć w sieci program, dzięki któremu obliczysz PIT 2017 – jeśli zainstalujesz go na swym komputerze, możesz właściwie od razu zabierać się do roboty – . Możesz także znaleźć stronę internetową, na której obliczysz PIT za 2016 online, bez konieczności instalowania żadnego programu – wtedy wszystko z pewnością będzie jeszcze łatwiejsze.
flaga UE

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com
pit 2017

Autor: Dimitris Karkanis
Źródło: http://www.flickr.com
Krok drugi – wprowadzanie swoich danych i podstawowe informacje
Na początku program poprosi Cię o uzupełnienie Twoich danych – jeżeli to zrobisz, od razu będziesz mógł przejść do następnej planszy, gdzie musisz podać, na jakiej umowie byłeś zatrudniony w ubiegłym roku i czy przysługują Ci jakieś specjalne ulgi lub odliczenia – czytaj na Następny krok to wpisywanie liczb obrazujących Twoje zarobki – wówczas musisz mieć pod ręką rozliczenie PIT otrzymane od pracodawcy – wówczas niewątpliwie bez żadnego problemu poradzisz sobie z uzupełnieniem poszczególnych pól. Dodatkowo większość programów dokładnie wskazuje, informacje z których pól musisz wpisać do swego zeznania podatkowego. Jeśli robisz to odpowiednio dokładnie, na pewno wszystko będzie policzone w jak najlepszym porządku.

Krok trzeci – wszystko dokładnie sprawdź
Po wpisaniu powyższych danych będziesz musiał jeszcze wskazać, czy rozliczasz się razem z małżonkiem czy nie i czy, a jeżeli tak to jakie dokładnie ulgi podatkowe Ci przysługują. Jeżeli uzupełnisz te informacje, na ekranie wyświetli Ci się informacja o tym, czy Twój PIT 2017 ma nadpłatę czy niedopłatę.

Omawiany temat Cię zafascynował? Zatem odkryj witrynę, gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu fascynujące informacje, opisujące to zagadnienie.

Następnym krokiem jest możliwość wskazania organizacji, na rzecz jakiej chcesz przekazać jeden procent Twojego podatku – oczywiście warto to zrobić, bo nic przy tym nie tracąc możesz pomóc potrzebującym osobom.

Krok czwarty – wyślij PIT

Jeżeli wszystko skrupulatnie sprawdziłeś, wówczas bez wątpliwości możesz już wysyłać swoje rozliczenie – wystarczy do tego połączyć się internetowo ze stroną Ministerstwa Finansów. Jeżeli to zrobisz, nie będziesz musiał w ogóle wychodzić z domu aby rozliczyć swój PIT – to oczywiście wielkie udogodnienie, z którego warto skorzystać.
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, właśnie rozliczyłeś osobiście swój pierwszy w życiu PIT – moje gratulacje!