Czy zainteresuje nas wynajem pracowników?

Nieraz jest tak, że prowadzimy firmę, lecz nie potrzebujemy zatrudniać cały czas w siedzibie ekspertów, gdyż konieczni będą oni nam jedynie nieraz, przy większych przedsięwzięciach.

Na szczęście okazuje się być rozwiązanie, które pozwala nam korzystać z ich wiedzy, równocześnie nie przyjmując ich na pełen etat.
Jakie korzyści daje outsourcing pracowników?
firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy nie chcemy kogoś przyjmować na etat, bo wiemy, że nie będziemy mieli dla niego aż tak wiele roboty, to koniecznie powinniśmy sprawdzić, co daje nam outsourcing pracowników. Wtenczas będziemy mogli wykorzystywać z wiedzy specjalistów, tylko w tym czasie, jeżeli będzie to potrzebne, a co się z tym wiąże, będziemy mogli zapłacić im jedynie za te godziny, które rzeczywiście dla nas pracowali. To spowoduje, że outsourcing pracowników okazuje się być coraz bardziej modny oraz ludzie zauważają sens korzystania z niego – zdecydowanie więcej o wynajmie pracowników.
koszule flanelowe
Wynajem pracowników może mieć przeróżne okresy
Może być tak, że jedynie przez kilka tygodni w roku potrzebujemy znaczniejszej ilości pracowników, ponieważ na co dzień radzimy sobie w niewielkiej grupie. Wówczas dobrą propozycją może być wynajem pracowników (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-czy-ty-chorujesz-na-pracoholizm). Otrzymujemy najlepszych ekspertów, płacimy im za przerobione godziny, a jeśli już będzie mniej pracy spokojnie możemy ich odesłać.

Takie oferty sprawiają, że wynajem pracowników (zobacz aktywa obrotowe) jest znacznie częściej używany.
Trzeba zobaczyć co mamy szansę uzyskać dzięki takim rozwiązaniom, ponieważ może się okazać, że będziemy mile zadziwieni.