Leasing pracowników to teraz niesłychanie popularna forma zatrudniania ludzi przez firmy starające się zredukować wydatki

Wypożyczanie ludzi do pracy staje się ostatnio niezwykle popularną formą zatrudnienia. Jest to taktyka, która pozwala na obniżenie kosztów pracy i utrzymywanie zatrudnienia na minimalnym poziomie.

Można w taki sposób zdobyć na ten przykład ludzi z innych krajów.
ekonomia

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
kadr - usługi

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli interesuje nas więc leasing pracowników, to warto nieco o tym przeczytać w Internecie. Jeśli odpalimy przeglądarkę oraz wstukamy określone słowa kluczowe, to bez wątpienia otrzymamy szybko dużo ciekawych rezultatów z adresami witryn z poradami prawnymi. Jeżeli chcemy na przykład, by pracownik z Ukrainy wykonał dla nas jakąkolwiek pracę, a jest on pracobiorcą w innej spółce, to możemy zawrzeć z nią umowę o wypożyczeniu takiej osoby na wyznaczony czas, by pracowała u nas. Dzięki temu można płacić pracownikom jedynie wtedy, kiedy ich rzeczywiście potrzebujemy.
Kiedy się wczytamy w informacje umieszczone w Necie, to zobaczymy, że leasing pracowników jest dość często stosowany.

Jeżeli masz ochotę rozszerzyć swoją wiedzę na omawiany temat, to zobacz nowy materiał, który zapewne będzie dla Ciebie bardzo wciągający.

Spore korzyści z niego ma naturalnie spółka, która tych zatrudnionych otrzymuje. Ma ona szansę znacznie obniżyć koszty swojej działalności i wynajmować zatrudnionych tylko na określone okresy. Związane jest to jednakże z kilkoma wadami. Pracownik z Ukrainy, który nie będzie u nas na etacie, nie będzie mocno związany z firmą oraz może wykonywać swoje obowiązki trochę mniej skutecznie – kliknij ten link o pracownikach z Ukrainy.

Dobrze będzie więc rozważyć wszystkie plusy i minusy oraz pomyśleć nad wynajmowaniem pracowników od innych firm, gdy będą nam potrzebni. Możliwe, iż będzie to to doskonałe wyjście dla naszej spółki.