Rozliczasz swój PIT osobiście? Jeżeli nie wiesz, jak dokładnie to zrobić, skorzystaj z pomocy fachowca!

Wiele ludzi rozlicza swoje zeznania podatkowe samodzielnie. Już niedługo zbliży się czas, kiedy trzeba będzie obliczać swoje zeznania podatkowe za rok 2016. Czy zdecydujesz się na wyliczenie PIT-a samodzielnie czy też raczej będziesz wolał korzystać z pomocy fachowca w tym zakresie? Jeśli wiesz, czy na przykład jest PIT 38 i jakie konkretnie ulgi Ci przysługują, wówczas bez wątpienia możesz pokusić się o wypełnienie PIT-a samodzielnie.

pit 38

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jednak nie do końca orientujesz się we wszelkiego rodzaju zawiłościach podatkowych lub pracujesz na kilka różnych umów jednocześnie i nie za bardzo wiesz, czy korzystniej dla Ciebie rozliczyć się z małżonkiem czy osobno, wówczas bez wątpienia możesz skorzystać z pomocy profesjonalisty.
Rozliczanie PIT-a samodzielnie
Rozliczenie PIT-a samodzielnie to oczywiście nie lada wyzwanie, jeśli jednak uda Ci się to wykonać, wówczas bez wątpliwości będziesz z siebie bardzo dumny. W sieci obecnie znajduje się mnóstwo wszelkiego rodzaju poradników z dokładnymi poradami, w jaki konkretnie sposób rozliczać swój PIT. Jeśli będziesz kierować się tymi poradami przekazanymi przez fachowców, wtedy na pewno bez większych kłopotów uda Ci się wysłać deklarację do urzędu skarbowego. Na dodatek Ministerstwo Finansów niedawno uruchomiło specjalny portal podatnika, na którym można znaleźć wszystkie niezbędne wiadomości na temat rozliczenia PIT-a oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez podatników pytania. Jeżeli masz jakieś wątpliwości co do swojego PIT-a, zdecydowanie właśnie tam będziesz w stanie znaleźć odpowiedź na męczące Cię problemy.

Jeśli opisywany wątek niezwykle Ci odpowiada, to aby zdobyć kolejne dane na to zagadnienie, pójdź do oferty (http://www.visaandwork.com/praca-w-polsce-dla-obcokrajowcow/) i wejdź tu.

Jeśli się tak nie stanie, wówczas możesz zadzwonić do dyżurujących na specjalnej infolinii ludzi, którzy są w dziedzinie podatków fachowcami i zdecydowanie odpowiedzą wyczerpująco na wszelkie Twoje pytania – tu.

portal podatnika

Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com
Przekazanie PIT-a do rozliczenia specjaliście
Jeśli masz do rozliczenia bardziej skomplikowany PIT – bo przykładowo prowadzisz swoją działalność gospodarczą albo pracujesz jednocześnie na paru różnie skonstruowanych umowach, wtedy zdecydowanie znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zlecenie wykonania rozliczenia specjaliście. Oczywiście będziesz musieć mu trochę zapłacić, jednak nie są to aż tak wielkie pieniądze aby trzeba było na tym konkretnie oszczędzać – szczególnie, iż jest to wydatek, który ponosimy wyłącznie raz w roku, co zdecydowanie nie jest bez znaczenia – .

Jeśli nawet kilkaset złotych miałoby być ceną za święty spokój i brak kłopotów z urzędem skarbowym, na pewno warto taka cenę zapłacić.

Jeżeli znalezienie dodatkowych informacji na omawiany temat jest dla Ciebie niezwykle istotne, to aby je uzyskać prześledź witrynę (http://www.twojprawnik.net/), na której je z pewnością dostrzeżesz.

Jeżeli więc masz jakiekolwiek wątpliwości, jak konkretnie rozliczać swój PIT 38 czy też jakie dokładnie ulgi Ci przysługują w tym roku, wtedy z pewnością powinieneś zgłosić się do fachowca, który ustali to za Ciebie.