Polisa OC chroni przede wszystkim interesy poszkodowanych w wypadkach

Samochód to bodaj jedno z najważniejszych „odkryć” ubiegłego stulecia. Auta stały się nieodzownym „składnikiem” naszego życia. Są obecne niemal na każdej polskiej ulicy, a ich ikość ciągle rośnie.

W samej tylko stolicy, zarejestrowano już ponad 1,5 miliona pojazdów. Jednych przywołany stan rzeczy napawa niepokojem, tymczasem inni nie posiadają się z radości. Na przykład towarzystwa ubezpieczeniowe. Dla nich znaczy to bowiem „czysty zysk”. Wszyscy zmotoryzowani Polacy muszą wszak ubezpieczyć swe „cztery kółka” na wypadek zdarzenia drogowego. Ową „powinność” nakładają na członków społeczeństwa właściwe przepisy prawa. Czemu polisa OC jest tak istotna? Wyobraź sobie, iż wracasz z pracy do domu. Jest już ciemno. Szybko zapadł zmrok. Niespodziewanie z naprzeciwka nadjeżdża auto. Dochodzi do kolizji, a Ty odnosisz obrażenia. Wówczas możesz starać się o zadośćuczynienie z tytułu poniesionych strat. Z OC sprawcy wypłata odszkodowania z reguły następuje po upływie trzydziestu dni od daty przyjęcia zgłoszenia. Istnieje jednakże pewien warunek:

dokumenty

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

wszelkie formalności muszą zostać spełnione, zaś wina sprawcy nie może pozostawiać żadnych wątpliwości. W przeciwnym wypadku, cały proces ulega wydłużeniu.

Jeśli chcesz poznać inny analogiczny punkt widzenia na rozważaną w tym poście sprawę, to przeczytaj więcej w tym opracowaniu, które poszerzy Twoją wiedzę.

Przyznane wnioskującemu pieniądze trafiają bezpośrednio na wskazane konto.

Warto zaznaczyć, iż z OC wypłata odszkodowania dotyczyć może nie tylko sytuacji, gdy na skutek wypadku doznajemy uszczerbku na zdrowiu ale także „zwyczajnych” kolizji bez ofiar. Wówczas, sprawca ponosi koszty związane z naprawą auta poszkodowanego.