Ogrzewanie gazem najlepszą alternatywą

Sporo osób, które żyją w starych kamienicach, z pewnością jest przyzwyczajonych do rozpalania w piecu węglem. Każdego dnia przynoszenie go z piwnicy, bałagan, sadza i znój. Coraz więcej rodzin decyduje się na montaż centralnego ogrzewania, dzięki któremu zaoszczędzi czas i nierzadko również trochę grosza. Możemy zamontować taki ciąg i nadal używać węgla do podniesienia temperatury w grzejnikach, lecz ten z roku na rok jest on coraz droższy.

gaz ziemny

Autor: RustyClark (hottnfunkyradio.com)
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje również bardziej nowoczesna alternatywa ogrzewania na prąd, lecz jest to inwestycja na którą nie wszystkich stać, w dodatku bardzo nie ergonomiczna.

Czy wiesz, że następne bardzo absorbujące informacje są na wyciągnięcie ręki? Kliknij i zerknij na źródło, a z pewnością odczujesz satysfakcję.

Najlepszą alternatywą okazuje się ocieplanie na gaz ziemny. W tym wypadku także trzeba zapłacić za całą instalację, zatrudnić fachową ekipę, która zainstaluje nam w każdym pokoju grzejniki, doprowadzi do nich wodę, którą ociepli za pomocą odpowiedniego pieca na gaz ziemny. Na takim urządzeniu nie możemy oszczędzać, gdyż jeżeli zakupimy piec używany w dodatku pozbawiony gwarancji, nie możemy być pewni czy nie dojdzie przez niego do jakiegoś wycieku lub innej awarii. Jeżeli odszukamy doświadczoną i solidną firmę montażową i kupimy sprzęt najlepszej jakości, możemy liczyć na to, że nasza instalacja będzie nam działać wiele lat. Dodatkowo, zyskamy dużo dodatkowego czasu, nie potrzebując przynosić węgla i nim palić. Jedyną wykonywaną przez nas czynnością będzie odpowiednie ustawienie temperatur na poszczególne pory dnia i dni tygodnia. Wiele osób, zanim zdecyduje się na gaz ziemny w swym mieszkaniu, boi się jego wysokiej ceny. Dużo słyszy się o częstych wzrostach cen za ten materiał i nie ergonomicznośćtego rodzaju inwestycji. Gdyż Polska gaz kupuje od Rosji, która ma wyłączność na jego sprzedaż w tym regionie i bywa, że podnosi opłaty za niego.

gaz

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz nie ma się czego lękać. Jeśli przed instalacją ogrzewania gazowego dobrze odizolujemy swoje ściany, wmontujemy plastykowe, nieprzepuszczalne okna, nie będziemy za bardzo stratni. Jeśli mieszkamy w przedwojennej kamienicy, powinniśmy uważnie przyjrzeć się naszym ścianom, bowiem wieloletnie cegły często są niezwykle nieszczelne, może nimi uciekać dużo ciepłego powietrza. Jeżeli planujesz ogrzewanie na gaz ziemny, bądź świadom, że jest to dobry pomysł, jeśli wcześniej przygotujesz dobrze swoje lokum na to. Jeżeli będziesz miał odpowiednio uszczelnione pokoje, dzięki tej inwestycji zyskasz wiele czasu a nawet odłożysz nieco gotówki.