Nowe możliwości dla składających Pit za 2016/2017

Wraz z zbliżającym się finalnym czasem złożenia deklaracji podatkowej do skarbówki duża ilość petentów zbędnie szarga sobie nerwy utrudniając cały proces.

reklama - powiększenie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
W rezultacie kolejki do urzędów każdego roku zamiast się zmniejszać zdają się zwiększać. Obecnie istnieje sporo narzędzi, które są w stanie błyskawicznie przyśpieszyć proces wypełnienia i oddania deklaracji. Wypełnianie na przykład druku pit (zobacz program do rozliczana pitów) 37 nie musi łączyć się z angażowaniem księgowego – Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem używanym przez rozwojowo myślących petentów, którzy najzwyklej chcą ułatwić sobie życie są bezpłatne programy do podatków. Dzięki tego sortu programowi bez większych kłopotów wypełni się jednakowo PIT 37 i inne formalne druki. Programy do PIT-u to aktualnie częsty „bonus” do codziennej prasy – im termin bliższy tym większa częstotliwość.
pit 36

Autor: Tristan Nitot
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo, tego sortu ułatwień w dalszym ciągu wielu muszących zdać deklaracje uparcie trzyma się starych sposobów – pisząc samemu długopisem albo udając się po pomoc do księgowych. Programy do PIT wywołują zbędne uczucie strachu. Tego sortu rozwiązania znacznie dopracowały się w ciągu ostatnich lat. W pozostałych krajach Unii Europejskiej wypełnianie druków formalnych za pomocą opcji elektronicznych jest znacznie bardziej upowszechnione. Programy i platformy podatkowe umożliwią szybkie wypełnienie druków w rodzaju pit 36 i przesłanie ich do Urzędu – Łatwe podatki sp. z o.o.

W rezultacie petent oszczędzi sobie potrzeby wystawania w niekończących się kolejkach z naręczem papierków, gdzie pit 36 to jedynie wierzchołek góry lodowej.