„Financial Controller” – najbardziej odpowiednia osoba do planowania i kontrolowania budżetu firmy!

Kim jest zawarty w temacie „financial controller”? Czym konkretnie się zajmuje – jakie w rzeczywistości są jego stałe obowiązki? Co dokładnie należy zrobić, by móc wykonywać taki zawód – jakie wymagania należy spełnić? Czy w Polsce ten konkretny zawód jest opłacalny? To wszystko i jeszcze więcej bez nawet najmniejszego problemu znajdziesz w tym tekście!
Kim konkretnie jest financial controller zapewne wie wiele person, gdyż sama nazwa ukazuje nam, co to dokładnie bywa za zajęcie.

interesy

Iso 9001

Autor: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Źródło: http://www.flickr.com
„Financial Controller” to w dosłownym tłumaczeniu z angielskiego to „kontroler finansów”, czy też „kontroler finansowy” no i jego zadaniami bywa tak właściwie wszystko związane wraz z kontrolą budżetu firmy, w tym również między innymi w jego zaplanowaniu, przeanalizowaniu, przygotowywaniu raportów na ten konkretny temat, a także współpracowaniu razem z pozostałymi ludźmi w tym zakresie, między innymi wraz z działem księgowości. By móc stać się kontrolerem finansowym, musimy mieć pewne predyspozycje, między innymi posiadać analityczny umysł, być odpornym na stres, czy niewiarygodnie spostrzegawczym, jednak to nie wszystko.

Jeżeli zaintrygowały Cię informacje w tym tekście, to doczytaj tu kolejne opisy na dalszej witrynie, która podpięta jest pod podanym linkiem.

Przede wszystkim aby stać się kontrolerem, powinniśmy posiadać ukończone konkretne ukierunkowane studiów (ekonomia, finanse, czy rachunkowość), dobrze jest także posiadać zakończone studia podyplomowe. Wiele przedsiębiorstw, nim da nam możliwość zarządzania budżetem, wymaga kilkuletniego doświadczenia na podobnym stanowisku.

Dobrze jest wiedzieć, że potrzebna bywa tu również znajomość przepisów między innymi prawa bilansowego, podatkowego, czy dewizowego a także ogólnych zasad rachunkowości. Same zarobki kontrolera (patrząc na okres jesień 2016), wynoszą od okolicy 10 tysięcy po więcej niż 15,5 tys. zł.