Dotacje unijne przeznaczone na zaczęcie działalności – czy w ogóle jest to gwarancja naszego sukcesu?

Dostęp do dofinansowań pochodzących ze środków unijnych jest dla polaków osiągalny od pewnego już okresu czasu – konkretnie od dołączenia Polski do Unii Europejskiej. Takiego rodzaju dofinansowanie – zwane również dotacją – jest głównie skierowane na tak zwane „mikro”, małe oraz średnie przedsiębiorstwa, nie wspominając już o dopiero powstających, o które to unia szczególnie w tej chwili dba.

Jednakże czy to jest nasza gwarancja sukcesu?
przelew

Autor: SAIS Programme
Źródło: http://www.flickr.com
podróż

Źródło: http://www.wagi-elektroniczne.pl/
Dostanie dotacji na rozwój przedsiębiorstwa wydaje się rozwiązaniem idealnym – otrzymujemy pieniądze i rozkręcamy nasz biznes – www.inoffice.pl/biuro-wirtualne/ – – potem jedynie zbieramy za to pieniądze. Jednakże jeśli przyjrzeć się statystykom, po pytać innego typu handlowców, czy najzwyczajniej po oglądać telewizję, dostajemy bardziej pełny obraz tego, jak wygląda takiego typu zakładanie firmy, a także jej utrzymanie. Prawdą jest, że taka dotacja otwiera naszym osobom sporo drzwi, dzięki niej bardzo wielu realizuje własne marzenia, otwierając biznes, którym to od zawsze się konkretna osoba interesowała – jednakże istnieje pewne konkretne „ale”, które obejmuje zarządzanie takiego rodzaju firmy, oraz sam pomysł oraz lokalizację na temat zakładanej firmy. Jeśli po otwieramy swoje własne drzwi innym ludziom niezbyt daleko miejsca, w którym istnieje dokładnie o samo, co sami oferujemy, możemy być pewni, iż nie osiągniemy nazbyt sporego sukcesu – w szczególności jeśli owa firma działa na rynku niewiarygodnie długi okres.

Co oczywiste powstały przypadki, kiedy nowo założona firma osiąga sukces w takich przypadkach, jednakże wtedy bardzo dużo jest uzależnione od naszego własnego zaangażowania w promocję oraz to, jak poprowadzimy nasz biznes. Jak to więc widać, samo pozyskanie dotacji nie jest trudne, jednak utrzymanie samej firmy jest zależne jedynie od nas.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*