Kierownik – kompan czy dyktator, a więc o dylematach kierowania grupą

Kierownicze stanowisko wymaga przede wszystkim umiejętności zarządzania grupą. Przydzielenie pojedynczym pracobiorcom wyznaczonych zadań pomaga efektywnie realizować określone cele.

firma - pejzaż

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com
Dobry menedżer powinien znać swych pracowników, aby wiedzieć, w jaki sposób dobrze zmotywować ich, w których dziedzinach zapewnić rozwój. Powinien on poznać tak już posiadane umiejętności, a także cechy charakteru, ażeby zdołać ocenić, czy ktoś jest ambitny oraz workflow faktur efematic chce rozwijać się. Takiej osobie możemy bowiem powierzyć nowe zadania i wyzwania – będzie to dobre tak dla Przedsiębiorstwa, jak też dla pracownika, który będzie się czuł wyróżniony. Musi udzielać pomocy, ale być również wymagającym oraz przede wszystkim konsekwentnym. W owej sytuacji idealne jest znalezienie złotego środka.
Światło diodowe

Autor: LARS
Źródło: LARS
Serwis zumi w urządzniach moblinych

Autor: Zumi
Źródło: http://www.zumi.pl
Bycie świetnym kierownikiem nie jest prostym zadaniem, bowiem trudno być tak przyjacielem, jak także dyktatorem. Zarządzanie ludźmi wymaga cech, jakie pozwalają z jednej strony na okazanie empatii jak też dobrego serca, natomiast z drugiej strony wytrwałości i rygoru. Ich zestawienie, choć może wydawać się trudne, na ogół jest kluczem do sukcesu. Kierownik teamu nie może się wahać, musi mieć poczucie własnej wartości jak też nie wdawać się w dyskusje z pracobiorcą, jaki podważa jego zdanie.

Powinien egzekwować od swojego zespołu wykonywanie poleconych zadań, dawać rady pozwalające na jego prawidłowe wykonanie a także jasno wyrażać własne opinie, wartościując nie osoby, ale sposoby ich działania. Umiejętność planowania to także cecha niezbędna do organizacji pracy teamu.