Doradcy finansowi, czy warto korzystać z ich usług?

Doradcy finansowi pomagają w pomyślnym zarządzaniu finansami. Ich porady przydadzą ci się, jeżeli nie masz czasu, i na chodzenie po bankach i zestawianie ofert finansowych. Jak znaleźć dobrego doradcę finansowego? Nim postawisz na daną osobę lub firmę, sprawdź szczegółowo, czy jest kompetentna. Na rynku nie brakuje nieuczciwych specjalistów jak też zwyczajnych oszustów. Zacznij od próbnych spotkań z paroma doradcami z rozmaitych firm. Pewnym źródłem będzie jednakże przyjaciel, jaki korzystał już z usług doradcy. Być może poleci ci wypróbowanego specjalistę.

Na spotkaniu wybadaj profesjonalizm doradcy. Często jego pensja jest uzależniona od liczby sprzedanych usług, zatem będzie próbował wcisnąć ci byle co, byleby zarobić. Dobry profesjonalista bada indywidualne oczekiwania swojego klienta i wówczas dobiera dla niego produkt. Upewnij się także, czy wybrana przez ciebie firma jest niezależna, zatem czy jej posiadaczem nie jest żaden bank lub inna instytucja finansowa i czy ma w swej ofercie duży przekrój produktów finansowych, różnych instytucji. Doradca finansowy winien wypytywać szczegółowo o twoje finanse. Ty także nie bój się pytać o wszystko. Pamiętaj, że jego argumenty muszą być treściowe. Nie wierz konsultantom, jacy zbyt mocno napierają oraz pokazują tylko jeden produkt. Można wówczas podejrzewać, iż doradca nie jest niezależny.

doradca

Autor: iStock
Źródło: iStock

Za wywiad z konsultantem i radę nie płacisz. Przedsiębiorstwa doradztwa finansowego zarabiają dopiero, gdy wykupisz dany produkt. Stąd tak ważne jest znalezienie dobrego specjalisty, który poleci ci taką polisę bądź fundusz, na których nie stracisz.

Nie czekaj – naciśnij ten link agent nieruchomości i raduj się zawartymi tam kolejnymi postami. Z pewnością pogłębią one Twą znajomość rzeczy na powyższy temat.

Nie zdziw się, jeśli po zakończeniu transakcji konsultant poprosi cię o kontakt do twych znajomych, żeby zaproponować im swe usługi. W taki właśnie sposób działają firmy doradztwa finansowego. Jeżeli faktycznie będziesz kontent z wskazówek, możesz dać namiary przyjaciół, którzy potrzebują wsparcia specjalisty. Pamiętaj jednakże, iż nie musisz tego robić.

Jak znaleźć doradcę w miejscu swego zamieszkania? Nic skomplikowanego, starczy wystukać w przeglądarkę wyrażenie: doradca finansowy Lublin. Praca (zobacz najniższa emerytura) doradcy jednak nie kończy się na doborze produktu i sfinalizowaniu transakcji. Solidny doradca winien mieć kontakt z nami cały czas. Ma powiadamiać o sytuacji na ryku pieniężnym a także ostrzegać o niebezpieczeństwach.