Renta dożywotnia – doskonały sposób na to, aby pozyskać dodatkowe źródło dochodu

Badacze ostrzegają: Europa starzeje się w zastraszająco szybkim tempie. Za pół wieku liczba emerytów zamieszkujących „stary kontynent” zwiększy się ponad dwukrotnie.

negocjacje

Autor: Wawel Service
Nie jesteśmy w tym względzie wyjątkiem.
Osoby po 60 roku życia, stają się coraz liczniejszą i – co równie istotne – atrakcyjniejszą grupą konsumentów, szczególnie dla banków.

Ten link referencyjny (https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-wloski/warszawa) zadziwi Cię niezwykle korzystnie. Znajdziesz tam masę drobiazgowych informacji. W takim razie nie czekaj i klikaj!

Dlaczego tak się dzieje? To idealni klienci: sumienni, obowiązkowi, odpowiedzialni. Dysponują stałymi zarobkami i bardzo często potrzebują dodatkowych pieniędzy na realizację podstawowych potrzeb, takich jak na przykład zakup leków. Skromna emerytura powoduje, bowiem iż nierzadko trudno im związać koniec z końcem. Właśnie dlatego spora część banków oraz instytucji finansowych przygotowała specjalistyczne oferty dedykowane starszym odbiorcom. kredyt dla seniora to jedna z nich. Dobrze byłoby zwrócić uwagę, że interesującym rozwiązaniem, które w dzisiejszych czasach może poszczycić się ogromną popularnością, jest również tak zwana renta dożywotnia, czyli ściślej mówiąc comiesięczne świadczenie pieniężne wypłacane z tytułu posiadania domu, mieszkania czy też innej nieruchomości.

Przypomina ona nieco odwróconą hipotekę, lecz istnieje miedzy nimi jedna zasadnicza różnica. Decydując się na rentę, tracimy prawo adwokat radom własności z chwilą zawarcia umowy.