Najnowsze propozycja banków to szansa dla osób samotnych i mniej zamożnych na godne życie

Jak podają analitycy w roku 2030 ponad dwa miliony ludności będzie miało osiemdziesiąt lat. Podobne założenie mają się ziścić jeśli wciąż będzie istniał w naszym kraju tak niski przyrost demograficzny.

program komputerowy

Autor: Svebor Prstacic
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to nie główne zmartwienie naszych władz. Polski system emerytalny nie daje żadnych gwarancji na przyzwoite życie na emeryturze prawie nikomu. świadczenia emerytalne, które już dziś wypłacane są emerytom są zdumiewająco niskie. I nie ma co liczyć, że będzie lepiej. Na przeciw tym zmartwieniom wyszedł sejm. W 2014 roku weszła w życie ustawa na temat odwróconego kredytu hipotecznego. Ustawa daj możliwość otrzymywanie dodatkowych zysków z tytułu własnej nieruchomości, którą przepisujemy instytucjom bankowym. W zamian dostajemy dożywotnią rentę. Wprowadzone przepisy normują w całości nowy instrument finansowy, jaki w UE i w USA cieszy się dużą popularnością głównie wśród osób w podeszłym wieku. Chcąc skorzystać z czegoś takiego, jak odwrócona hipoteka kalkulator będzie znakomitym urządzeniem, aby dokładnie przeliczyć zestawienie zysków i strat. Trzeba szczegółowo skupić uwagę na szeregu niebezpieczeństw z tym powiązanych.

Sprawdź większą ilość informacji, a zobaczysz dodatkowe wiadomości, które zapewne również Cię zaintrygują. Nie zwlekaj więc i użyj linku forsel!

Najważniejszym dylematem jest wartość nieruchomości. Winna być on szacowna przez uprawnionych ekspertów i nie budzić żadnych obiekcji. Senior może także poprosić o wycenienie ceny nieruchomości (zobacz pożyczka pod zastaw domu) przez eksperta poleconego przez najbliższych lub przyjaciół.

Na polskim rynku jest wiele banków oraz instytucji finansowych oferujących podobne usługi finansowe. Trzeba jednak znaleźć oferenta ze wszech miar godnego polecenia.

Wiele pseudo banków i firm para finansowych pasożytuje na braku wiedzy osób w podeszłym wieku, zainteresowanych tą formą dodatkowego kapitału i proponuje im nie godne warunki stałej renty.