Odwrócony kredyt hipoteczny – względnie nowy „instrument” finansowy przeznaczone w szczególności dla osób starszych

Jednym z najważniejszych wyzwań w obliczu których staje dzisiejszy świat, a zwłaszcza kraje Zachodu w tym także Polska jest bez wątpienia starzejące się społeczeństwo.

Aplikacje na telefon

Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl
Specjaliści biją na alarm: z każdym rokiem seniorów będzie przybywać. Przewiduje się, że w 2050 roku ich liczba wzrośnie o przeszło 5 milionów.
Sytuacja ludzi starszych nad Wisłą pozostawia wiele do życzenia.

Jeżeli masz zamiar wyciągnąć więcej na interesujący Cię wątek, z pewnością będzie przydatna bieżąca notka (https://super-edu.pl/). Zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny, tam rozszerzysz swe kwalifikacje.

Nieduża emerytura powoduje, iż niejednokrotnie trudno im związać koniec z końcem. Nie mają środków na zaspokojenie elementarnych potrzeb, takich jak między innymi kupno lekarstw. Co wobec tego mogą zrobić? Kredyt Dla seniora to często jedyny ratunek i doskonały sposób na to, aby załatać dziury w domowym budżecie. Instytucje finansowe uwielbiają „klientów na emeryturze”. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest przynajmniej kilka. Są odpowiedzialni.

Nie ociągaj się – jeżeli zaintrygował Cię nasz artykuł, to zachęcamy Cię do przejścia do serwisu autora (radca-pr.pl/), by obejrzeć kolejne niezwykłe informacje.

Stosunkowo szybko spłacają swe zadłużenia mimo niewielkich dochodów. Nie ma obaw że stracą pracę, wyjadą do innego kraju bądź zamkną działalność gospodarczą. Od niespełna dwóch lat ludzie starsi mogą osiągać dodatkowe zyski z tytułu posiadania mieszkania na własność. Nowe „narzędzie” finansowe to odwrócona hipoteka kalkulator pozwala obliczyć wysokość dożywotniej renty.

Należy przy tym wziąć pod uwagę wartość nieruchomości jak również – choć ustawa nie mówi o tym wprost – wiek osoby ubiegającej się o kredyt.