Kredyt dla seniora – doskonały sposób na to, żeby uporać się z problemami finansowymi.

W dzisiejszych czasach obserwujemy systematyczny wzrost ilości osób starszych w polskim społeczeństwie. Dodatkowo ta tendencja z roku na rok nabiera coraz bardziej dynamicznego tempa.

widok - firma

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
Szacuje się iż za za dwadzieścia lat odsetek seniorów sięgnie 25%.
Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka. Żyjemy coraz dłużej natomiast spada liczba urodzeń. Poza tym – co nie bez znaczenia – coraz więcej młodych osób i małżeństw osiedla się za granicą. W obliczu powyższych faktów warto zadać sobie jeszcze jedno pytanie: jak wygląda sytuacja emerytów nad Wisłą? – przejdź na Przeprowadzone analizy pokazują, że nie rysuje się ona zbyt różowo, zwłaszcza jeżeli przyjrzymy się bliżej jej materialnym aspektom. Przeszło połowa ludzi starszych zmaga się z problemami finansowymi. Nie ma pieniędzy na zaspokojenie elementarnych potrzeb, takich jak na przykład zakup medykamentów. Wówczas niejednokrotnie ostatnią „deską ratunku” okazuje się kredyt (zobacz smartvest pożyczki pod zastaw) dla seniora, obecny w ofercie wielu znanych banków. Aby ubiegać się o pożyczkę wcale nie musimy mieć wysokich przychodów, a comiesięczne raty są dopasowywane do indywidualnych możliwości – Fundusz hipoteczny DOM.

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się renta hipoteczna. To najprościej rzecz ujmując świadczenie pieniężne w zamian za przeniesienie prawa własności do domu, mieszkania bądź innej nieruchomości prawnik od nieruchomości raczyński pawełek na fundusz hipoteczny.