Agent ubezpieczeniowy – zarobki, opinie jak też komentarze

Aby móc zostać agentem ubezpieczeniowym, tak naprawdę nie są konieczne żadne studia. Wynika to z tego, iż nie ma rzeczowych studiów dla osób, które marzą o takim fachu.

By móc sprzedawać ubezpieczenia wystarczy przejść gładko rozmowę kwalifikacyjną w jednej z agencji ubezpieczeniowych. Istotne jest to, by posiadać odbytą choć szkołę średnią bądź nawet studia wyższe – tego zazwyczaj wymagają pracodawcy szukający agentów dla swej firmy. Aby móc wykonywać pracę w owym zawodzie, należy przejść szkolenia na agenta ubezpieczeniowego oferowane przez jednostkę ubezpieczeniową.

Zapraszamy – naciśnij tutaj pożyczka leasingowa i wejdź na inną naszą witrynę. Na niej oczekują na Ciebie nowe i rzetelne wiadomości.

Kształcą one z technik sprzedaży rzeczowych produktów a także postępowania z klientem. Kandydat na agenta powinien wyglądać schludnie, szykownie, budzić zaufanie swą postawą, a także mówić i prezentować się jak najbardziej profesjonalnie. To klucz do powodzenia przedstawicieli ubezpieczeniowych.

szkolenia na agenta ubezpieczeniowego

Autor: Alejandro Erickson
Źródło: http://www.flickr.com
Fach agenta ubezpieczeniowego polega w ogólności mówiąc na sprzedaży pakietów ubezpieczeń konkretnej firmy zainteresowanym osobom. Z reguły jeżdżą oni na umówione wcześniej telefonicznie spotkania do domu interesanta i tam prezentują mu swoją ofertę w jak w największym stopniu korzystnym świetle – dowiedź się więcej o pracy ubezpieczyciela. Przedstawiciele są upełnomocnieni przez firmę ubezpieczeniową do parafowania umów ze swymi klientami, jednak nie pobierają oni od nich żadnych pieniędzy.

Zaintrygował Cię omawiany artykuł? Jeśli tak, to bez wahania zobacz także to użyteczne źródło. Po prostu kliknij ten link a z pewnością się nie rozczarujesz.

W chwili podpisania przez klienta umowy, agent przestaje się z nim kontaktować, natomiast resztę obowiązków przejmuje firma ubezpieczeniowa – skocz do

Najczęściej jako agenci pracują jednostki młode, dyspozycyjne, częstokroć z własnym samochodem. Zdarza się, że jest to ich pierwsza bądź jedna z pierwszych praca. Dzięki temu zdobywają oni wprawę w pracy z klientami. Wymagana jest również niekaralność, a często także założenie jednoosobowej działalności gospodarczej .

Agent zarabia zwykle prowizyjnie, czyli odbiera pewien procent od kwoty ubezpieczenia, którą co miesiąc wpłaca jego petent. Aby znaleźć taką pracę wpisz w przeglądarkę praca ubezpieczenia.