Procesy rekrutacyjne do dużych firm – co jest najważniejsze, kiedy staramy się o posadę?

Współcześnie w szkołach, na studiach, a przede wszystkim na rynku pracy w prosty sposób można zaobserwować tzw. wyścig szczurów. Ludzie walczą o wymarzone posady, pną się po stopniach kariery i ciągle doskonalą swoje umiejętności. To właśnie doświadczenie w danej branży oraz rozległa wiedza w danej dziedzinie daje nam możliwość spełnienia zawodowego i zarabiania dużych pieniędzy. Wiele firm ciągle poszukuje specjalistów, którzy mają szerokie pojęcie w tym, czym się zajmują.

Przytoczone zjawisko jest powodem, z którego w wielkich firmach zazwyczaj procesy rekrutacyjne są wieloetapowe. Obecnie jeżeli zależy nam na pracowaniu w dużej firmie czy korporacji, to nie wystarczy wygenerowane komputerowo CV. Tym, na co osoby specjalizujące się w przyjmowaniu nowych pracowników zwracają dużą uwagę to nie tylko przebyta ścieżka edukacji i doświadczenie. Istotne jest także to, jak wygląda i zachowuje się kandydat na pracownika, jego umiejętność pracy w grupie i odnajdywania się w ciężkich sytuacjach. Umiejętność posługiwania się jakimikolwiek językami obcymi to właściwie konieczność.
szkolenie prince2

Autor: swimboy1
Niemałe znaczenie mają również przebyte w przeszłości kursy doszkalające, bycie wolontariuszem czy zainteresowania poza swoim zawodem takie jak np. sport czy gotowanie. Obecnie pracodawca chce bardzo dokładnie poznać przyszłego pracownika, zanim zdecyduje się go faktycznie zatrudnić. Ponadto, im lepsze stanowisko w jakiejś firmie nas interesuje, tym więcej jest wobec nas oczekiwań.

Omawiany wątek na pewno posiada ciekawe dane, ale żeby uzyskać ich jeszcze większą ilość prześledź link, który jest bardzo intrygujący.

Niebanalną pozycją w CV może się okazać np. przebyte szkolenie prince2. W ten sposób rekruter dowie się, jakie umiejętności posiadamy w praktyce oraz że wiedza dotycząca zarządzania projektami nie jest nam obca. Rzecz jasna pracodawca ma prawo chcieć sprawdzić nasze rozeznanie w temacie, ale jeżeli faktycznie braliśmy udział w kursie prince2 egzamin przeprowadzony przez rekrutera będzie dla nas wyłącznie formalnością.

Niezależnie od tego, o jaką posadę się ubiegamy i jak wygląda rubryka dotycząca naszego doświadczenia w branży, tym co jest najważniejsze jest bez wątpienia pewność siebie. Udając się na rozmowę kwalifikacyjną bezwzględnie musimy być pewni tego, po co tam idziemy i po prostu skutecznie zawalczyć o swoją przyszłość. Dobre pierwsze wrażenie to klucz do sukcesu!