Co to jest factoring i do jakich podmiotów jest skierowana tego typu usługa?

Wiele spółek, które mogą zajmować się przykładowo handlem różnych produktów, musi oczekiwać na opłacenie swych faktur przez okres nawet kilku miesięcy. Jest to legalne, jednak nie ułatwia to działania spółki, gdyż posiada zły wpływ na płynność materialną danej spółki.

Na szczęście istnieje pewne wyjście, jakie pozwala biznesmenowi, który wystawił fakturę z długim czasem jej opłacenia na praktycznie błyskawiczne uzyskanie funduszy. Jest to możliwe za sprawą tego typu usługi jak faktoring. Istnieją w niej trzy podmioty. Firma, która wystawia fakturę to faktorant. Przenosi ona prawa do danego zobowiązania na faktora, czyli spółkę, jaka wypłaca mu równowartość danej faktury pomniejszoną o opłatę dla faktora.

Czy jakiś komentarz ze strony zainspirował Cię do zostawienia swej opinii? Niezmiernie nam przyjemnie. W takim razie nie zwlekaj i pisz coś!

Trzecią stroną ugody faktoringu jest dłużnik, który wciąż musi opłacić fakturę, lecz już nie tak jak to początkowo miało być – faktorantowi, lecz faktorowi.

panorama - pieniądze

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby jednak wspomnieć, że towarem factoringu nie muszą zostać jedynie pieniądze. Mogłyby nim zostać też świadczenia pomocnicze, określane czynnościami dodatkowymi o charakterze usług, między innymi doradztwo czy też aktywności administracyjne, np. inkaso należności. Usługa faktoringu jest skierowana do:
– zakładów pragnących zabezpieczać się przed problemami finansowymi swoich odbiorców,
– firm poszukujących alternatywnych źródeł finansowania swojej działalności,

– spółek poszukujących sposobów na zmotywowanie swych kontrahentów do terminowego regulowania obciążeń,
– podmiotów gospodarczych szukających elastycznych oraz całościowych świadczeń finansowych,
– spółek wykorzystujących odroczone terminy płatności (kredyt kupiecki).

Jeśli chcesz znaleźć pewne dane, zobacz i sprawdź informację (http://www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-r-ex.html) – tu są jedynie ciekawe oferty. Upewnij się, nie rozczarujesz się.

/J]