Przygotowanie wozu na zimę: nie pozwól się zaskoczyć aurze

Należyte przygotowanie samochodu do zimy pozwoli ustrzec się wielu problematycznych wypadków, nie wyłącznie kłopotów z rozruchem motoru, lecz też dla przykładu zmagania się z przymarzniętymi do gumek drzwiami.

osoby

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
pensja

Autor: Multi
Źródło: Multi
Przemysł morski

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Zima to najtrudniejszy czas dla właścicieli pojazdów, lecz także i dla pojazdów. Jednakże niedogodności, które wypływają z trzymania się ujemnych temperatur jak też opadów śniegów, możesz troszkę zneutralizować przez należyte przygotowanie. Naturalnie, chodzi o coś więcej niż wyłącznie zaopatrzenie się w skrobaczkę do szyb. Jest ona niesłychanie ważna, lecz na nic się nie przyda, jeżeli kierowca wozu nie może otworzyć samochodu. W pierwszej kolejności trzeba zadbać o stan techniczny wozu. Dotyczy to w szczególności właścicieli aut z silnikami Diesla, bo okazują się one w największym stopniu wrażliwe na duże mrozy.obejrzyj serwis – eccoholiday.com/kraj/chorwacja/ – Najczęstsze ambarasy wynikają ze słabej kondycji akumulatora, lecz równie często problemy z rozruchem są konsekwencją przestarzałego układu wtryskowego. Niestety, doprowadzenie napędu do odpowiedniego stanu technicznego często wymaga dużych nakładów, a bez tego nie możemy co liczyć, że wyeksploatowany diesel odpali w niezwykle niskich temperaturach. Stosownego przygotowania nastręczają także wozy z silnikami benzynowymi i zasilane gazem. W nich wszystkich niezwykle ważne będzie to, ażeby tankować benzynę należytej jakości z budzącego ufność źródła.

Niezależnie od typu napędu przed zimą niezbędny jest przegląd płynów eksploatacyjnych, w szczególności w układzie schładzania – kiedy płyn w nim zamarznie, jest w stanie uszkodzić chłodnicę i silnik. Wskazana jest też wymiana gum na zimowe.