Polisa na życie. Czy opłaci się je wykupić i na co kierować uwagę?

Prawdopodobnie każdy pragnąłby zapewnić swym bliskim beztroską i bezpieczną przyszłość. Jednakże co w sytuacji, kiedy ni stąd ni zowąd nas zabraknie?
Może warto wykupić ubezpieczenie na zdrowie i życie aviva? Ogólnie ubezpieczenie na życie może wykupić sobie ktokolwiek.

pieniądze

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce jednak tego typu produkt powinny wziąć pod uwagę wyłącznie osoby, które założyły już własną rodzinę. Ktoś przecież powinien także przyrzeczone przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe środki dostać.

Ciekawią Cię przeróżnego typu fachowe posty? Zatem naciśnij tutaj i przeglądaj nasze nowe teksty na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją ocenę.

Teoretycznie ubezpieczenie na życie pozwoli zabezpieczyć bliskich, choć na jakiś okres, gdyby nagle nas zabrakło. Takowe pieniądze mogą być nadzwyczaj dobrą pomocą w szczególności w sytuacji, jeżeli zmarły był jedynym bądź głównym żywicielem rodziny. Na ubezpieczenie warto postawić w momencie, kiedy np. rodzi nam się dzieciątko albo kiedy bierzemy z naszą partnerką długoletni kredyt, jakiego bez naszej pomocy nie będzie mogła spłacić.

dziecko

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
księgowego

Autor: TECE
Źródło: TECE
Polisa na życie nie jest jednak jedynym sposobem na zagwarantowanie swojej rodzinie płynności finansowej w momencie naszej śmierci. Jednostki bardziej operatywne mogą poradzić sobie również w inny sposób – starczy dyscyplina.

Intryguje Cię tematyka poruszana w tym wpisie? Poznaj oprócz tego także inne zbliżone materiały – zwyczajnie wejdź tutaj amortyzacja podatkowa.

Gdy macie już konkretną propozycję oraz znacie wysokość miesięcznej składki, można spróbować samodzielnie wpłacać ową sumę na konto oszczędnościowe. Kolejnym, lecz bardziej ryzykownym trybem budowania zabezpieczenia, jest wkładanie wolnych środków np. w waluty lub złoto.

Minus takiego wyjścia jest taki, że zanim oszczędzimy a także odłożymy konkretniejszą kwotę, może upłynąć trochę czasu. Plus taki, że ze środków można skorzystać w dowolnym momencie.