Młode mamy często narzekają, że macierzyństwo wyklucza je z życia zawodowego

Na pewno w tym pierwszym momencie po urodzeniu dziecka jest możliwe się z tym stwierdzeniem zgodzić, lecz to zupełnie nie znaczy, iż dziewczęta na ładnych parę lat muszą zrezygnować z pracy.

biura

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
To fakt, bardzo wiele młodych mam narzeka, iż nie jest w stanie zarabiać, bo opieka nad dzieckiem całkowicie je wciąga, lecz to okazuje się wyłącznie takie usprawiedliwienie. Młode dziewczęta zamiast szukać kreatywnych sposobów takiej sytuacji, wolą najprawdopodobniej narzekać . Wcale przecież tak nie musi pozostać, że zamkną się w domu wyłącznie z dzieckiem.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie emocjonujący, to zobacz stronę, która też zamieszcza podobne materiały. One zapewne również Cię zaintrygują.

Jeśli by tak dokładnie poszukać, to sposobności na podjęcie jakieś pracy, nawet w okrojonym wymiarze będzie z pewnością wiele.Twoje dziecko potrzebuje Cię w dzień, lecz w nocy na parę godzin mogłabyś się wymknąć do pracy. Gdzie? Można choćby sprzątać biura – takie wyjście stosuje bardzo dużo mam. Oczywiście praca nocą nie każdemu jednemu odpowiada, lecz w takim momencie powinno się właśnie dokładnie zastanowić, czy pragniemy iść do pracy po to, aby odsapnąć od malucha, czy normalnie chcemy zarabiać. Sprzątając biura jest możliwe nieźle dorobić, lecz należy również liczyć się z tym, iż w dzień również nas czeka jeszcze opieka nad dzieckiem. Pomyśl zatem, czy jesteś przygotowana droga mamo na takie poświęcenie. Zrobisz jak uważasz, ale popatrz również czasami na siebie. Możesz mieć ochotę uciec do pracy od dziecka i nie trzeba mieć z tego powodu wyrzutów sumienia. Pamiętaj, iż jeśli Ty będziesz zadowolona, Twoje dziecko także.

Warto nadmienić, że takie wyjście do ludzi daje młodej mamie bardzo dużo korzyści. Wracasz zmęczona i niewyspana – to prawda, ale gdzieś w międzyczasie nabierasz energii, a to bywa najistotniejsze. Lepsza pracująca mama aniżeli stale niezadowolona.