Dbaj o własny rozwój i pozycję na rynku pracy

Mówi się, że na wszystko musimy mieć potwierdzenie. To prawda, ponieważ najczęściej rekruterzy nie chcą wybierać osób, które opisywanego doświadczenia nie mogą potwierdzić żadnymi certyfikatami i dyplomami.

szkolenia

Autor: Wes Schaeffer
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj jest to związane z profilem przedsiębiorstwa, który zakłada konieczność uzyskania kierunkowego wykształcenia pośród pracowników.
Rzecz jasna gdy kandydat na pracownika zrobi wrażenie na kimś, kto zajmuje rekrutacją, to od takich warunków można uzyskać odstępstwo.

Nie czekaj – jeśli spodobał Ci się ten wątek, to kompleksowy raport (http://www.workservice.pl/praca/magazynier/katowice/) można także przeczytać pod wskazanym linkiem. Opisy przygotowaliśmy dla Ciebie z przyjemnością.

Nierzadko w firmach organizuje się bowiem szkolenia, podczas których w szybki i prosty sposób można uzupełnić ewentualne braki. Niektóre z nich są projektowane typowo pod firmę. Nie łączy się to z uzyskaniem uznawanych u innych pracodawców dokumentów, lecz są też takie, dzięki którym możemy otrzymać odpowiedni certyfikat poświadczający konkretne uprawnienia. Na kursy i szkolenia warto chodzić też we własnym zakresie, ponieważ im więcej możemy zaoferować pracodawcy, tym większa szansa, że zatrudni nas w swojej firmie. Rozważnym podejściem jest wybieranie umiejętności, które w pewnym stopniu się łączą, lecz mimo to nie są takie same, bo w tak prosty sposób można po pierwsze – zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, a po drugie – poszerzyć swoje pole poszukiwań zatrudnienia. Im więcej mamy do zaoferowania, tym łatwiej coś znaleźć, ponieważ możemy się swobodnie poruszać w licznych dziedzinach, a nie tylko w jednej, wyuczonej od lat. Specjaliści oczywiście również są potrzebni, lecz dzisiaj stawia się raczej na interdyscyplinarność, która jest kluczowa w rekrutacji.

Chcąc uzyskać etat w konkretnej firmie musimy przygotować się na to, że prawdopodobnie będziemy wykonywać różne zajęcia – nie tylko te, które przypisuje się bezpośrednio do naszej posady. Z tego powodu pracownicy działu HR najczęściej poszukują osób wszechstronnych, które poradzą sobie z różnorodnymi zadaniami. Dlaczego nie mielibyśmy to być właśnie my?