Pity podliczanie za ratunkiem komputera – onilne, czy z programu?

Co to jest „PIT” bardzo dobrze wie dosłownie każdy podatnik. I każdy doskonale wie, że powinien wypełnić go każdego roku. Od pewnego czasu powstała bardzo użyteczna rzecz związana wraz z PIT-ami, czyli możność uzupełnienia ich wraz z pomocą wniosku typu online lub ze ściągniętego na nasz komputer programu, dzięki któremu – po połączeniu z internetem – mamy możliwość bezpośrednio po wysyłać wypełnioną deklarację do własnego Urzędu Skarbowego.

projekt

Autor: Porsche
pity online

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Deklaracje typu PIT to istna zmora tak właściwie każdego pełnoletniego człowieka. Nie jest istotne, czy dzięki uzupełnieniu go pozyskamy, czy też utracimy pieniądze – tak czy owak jesteśmy zmuszeni go wypełnić, a wielu z nas po prostu tej sztuki nie potrafi. Jednym z wyjść jest udać się do jakiejś osoba, która się na tym zna – może to być specjalista albo jakiś znajomy, dla którego nie są obce „tajniki” wypełnienia wspomnianej deklaracji. Innym wyjściem jednakże – i to godnym polecenia – jest uzupełnienie druku w sieci albo z pomocą programu komputerowego, który jest uaktualniany dosłownie każdego roku. Pity online to idealne rozwiązanie, gdy jesteśmy wraz z komputerem „za pan brat” no i często przesiadujemy w sieci internetowej.

Dla tych z nas, którzy jednak pomimo tego czasu za bardzo nie posiadają, dobre bywają programy z deklaracjami typu PIT, które to na dodatek są idealne, gdy posiadamy kilka PIT-ów, które przychodzą w dość nieregularnym odstępie czasu – w takich wypadkach możemy stopniowo wdrażać informacje do konkretnych formularzy, a na finiszu – gdy już wszystko uzupełnimy – po podaniu najpotrzebniejszych informacji najzwyczajniej przesyłamy wniosek (poprzez program) i czekamy cierpliwie na zwrócenie podatku (jak wiadomo o ile taki ma być).

Zaciekawił Cię ten nieszablonowy wpis? Jeśli tak, oprócz tego zajrzyj koniecznie na tekst, który jest umieszczony tu – on również da Ci do myślenia.

/J]